UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські вчені створили аналогову "флешку" з кишкової бактерії

В майбутньому технологія може допомогти в поліпшенні біологічних комп'ютерів.

Група американських вчених з Массачусетського технологічного інституту (США) трансформувала бактерії в пристрої для зберігання інформації завдяки зміні геному кишкової бактерії E. Coli.

Збережені за допомогою нової технології дані легко "скачати" з носія, що дасть можливість покращити медичні дослідження, пишуть дослідники в статті для Science, передає "Новое время".

У результаті експерименту вчені навчили клітини запам'ятовувати факти, але і вивчати їх особливості - силу або тривалість впливу. Технологія, за допомогою якої став можливим такий запис інформації, отримала назву "геномний магнітофон".

З допомогою магнітофона" вчені навчили бактерії продукувати фермент рекомбиназу, який дозволяє переміщати ланцюжки ДНК в будь-яке місце геному клітини і передавати її у спадок. Більш того, вчений змогли самостійно вирішувати, куди саме записувати сигнал. Стирання інформації відбувається шляхом заміни послідовності ДНК, а зчитування - залежить від місця її збереження.

Нова розробка, як вважають вчені, допоможе прогресу біологічних комп'ютерів, а також розвитку медичних технологій. Наприклад, паличку можна помістити в кишечник людини, і вона буде передавати дані про вміст жирів і цукру, або попереджати про запалення.

Читайте також: Вчені створили молекулу омолодження і почали випробовувати її на людях

Раніше американські вчені створили біологічний безпілотник з грибів. Головну цінність безпілотник представляє для військових і спецслужб, які побоюються потрапляння технологій в руки противників. У разі аварії винахід перетворюється на малопомітну і швидко высыхающую калюжку слизу.