UA / RU
Підтримати ZN.ua

Актуально взимку: як не замерзнути в авто, якщо воно заглохло

Ці прості поради можуть врятувати життя.

Незважаючи на те, що зима цього року достатньо тепла, водії завжди ризикують змерзнути у машині, якщо та заглохне. Особливо небезпечно, якщо це станеться десь у полі або серед лісу.

Читайте також: В Україні з наступного тижня зміниться процедура реєстрації автомобілів

Речник патрульної поліції Закарпаття Ернест Завадський розповів, як можна зігрітися у такій ситуації, пишуть «Факти».

«Головне, якщо ви опинилися в біді, машина заглохла, а на вулиці холод, – не впадайте у відчай та не панікуйте. Одразу ж зателефонуйте рятувальникам і надішліть свої геодані через один із месенджерів рідним, близьким та знайомим»,– порадив він.

Утепліть машину

 Утепліть вікна та двері машини. Відомо, що через скло відбувається найбільша втрата тепла. Для цього підійде широкий скотч та будь-який папір, навіть туалетний. Або ж старі газети. Їх треба прикласти до усіх щілин і заклеїти, щоб холод не проникав у салон. У дверях папір можна просто защемити.

Утеплити машину допоможе сніг. Рятувальники радять водіям завжди мати з собою саперну лопатку. Нею треба накидати сніг навколо авто – до рівня дверного порогу. Так холод не проникне до салону через дно машини.

Знайдіть спосіб зігрітися

Для прогрівання салону можуть підійти свічки. Повітря нагріється швидше, якщо обережно запалити їх одразу кілька. Не варто це робити надто довго, бо під час горіння свічки забирають кисень, а в машині заклеєні щілини. Крім того, треба стежити, щоб вони не впали і не сталося пожежі.

Безпечніше – зігрітися біля багаття на вулиці. Його можна розвести неподалік машини. Ідеально, якщо в машині будуть шматки деревини. Із них можна розвести вогонь. Або пошукати десь поруч з дорогою хмиз. Багаття чудесно зігріє. Біля нього можна ще і просушити речі, якщо є така потреба.

Подбайте про гарячі напої

Досвідчені водії завжди в дорогу в холодну пору року беруть із собою термос із гарячими напоями. Це може бути чай або компот. Алкоголь пити не варто, бо він не зігріває. Навпаки, може зашкодити. Під його дією людина може заснути або ж втратити контроль над ситуацією, чого в жодному разі на холоді допустити не можна.

Лікарі не радять пити й каву, бо вона може порушити кровообіг і звужує судини. Зате добре збадьорює. Тож, якщо відчуваєте сонливість, кілька ковтків кави таки можна випити.

Подбайте про ноги

Щоб розігнати кров по тілу і зігрітися, важливо рухатися. У холодній машині постійно розтирайте руки й ноги. Вони не повинні німіти. Можна швидко ходити навколо машини або ж робити зарядку.
Пасажирам і водію машини треба добре утеплитися. Знайдіть у машині речі, в які можна закутатися. Добре, якщо там буде плед чи ковдра. У теплі має бути й голова.

Зігрійте ноги. Варто мати із собою шматочки фольги. Її треба покласти під устілки, і вона виконуватиме функцію тепловідбивача. Тепло із взуття через підошву не виходитиме назовні, холод не проникне всередину і ноги не замерзнуть.

Візьміть із собою в дорогу спеціальну термохімічну грілку. Її достатньо потрусити, і вона нагрівається сама. Тепло тримає упродовж кількох годин. Її можна покласти у кишеню, взуття чи рукавички.

Щоб не сталося лиха в дорозі, машина їхала і не глохла, водію варто дбати про неї. Стежити, щоб вона була справною, добре працював двигун і був заряджений акумулятор. Бо краще запобігти проблемі, аніж потім боротися з нею.

В Україні техогляд обов'язково мають проходити вантажівки, автобуси та автомобілі, які використовуються для комерційного перевезення пасажирів. Нагадаємо, яким автівкам і з якою періодичністю треба походити техогляд.