UA / RU
Підтримати ZN.ua

400 мільйонів років тому частина суші Англії відносилася до Франції - вчені

Дослідники переглянули теорію появи Британських островів.

Вчені з Плімутського університету переглянули теорію появи Британських островів і заявили про те, що частина території Англії має спільне геологічне минуле з Францією і відокремилась від неї 400 мільйонів років тому. Як повідомляє Naked science, на думку дослідників, частина основного континенту відкололася і через якийсь час приєдналася до островів.

Раніше дослідники припускали, що територія Великої Британії утворилася в результаті зіткнення стародавнього континенту Лаврентія з мікроконтинентом, або террейном, Авалонією. І сталося це понад 400 мільйонів років тому. Тепер же виявилося, що в утворенні островів також зіграла роль Арморика - частина континенту в північно-західній частині Франції.

У ході дослідження вчені вивчили властивості мінералів і оголеної породи в різних частинах графств Девон і Корнуолл. Вони відвідали 22 точки, в яких колись давно, сотні мільйонів років тому, відбувалися геологічні явища, наприклад, виверження вулканів. Завдяки їм, магма з глибини 100 кілометрів піднялася на поверхню. Вона і була предметом вивчення дослідників.

У результаті було встановлено, що існує чітка межа на території двох графств, на північ від якої склад порід схожий зі складом порід решти частини Англії, а ось на південь геологічно пов'язаний з Францією і континентальною Європою. Межа проходить від гирла струмка Екса на сході до міста Камелфорда на заході. Це відкриття почасти пояснює, чому на південно-заході Англії є багато заліза і вольфраму - як і в Бретані, регіоні на північному заході Франції.

Раніше вчені заявили про те, що вулкан в Єллоустоні може прокинутися вже в найближчі кілька десятків, а не сотень років, як передбачалося раніше.