UA / RU
Підтримати ZN.ua

18 країн схвалили перші глобальні рекомендації для врегулювання ШІ

Інструкцію створили Велика Британія і США

Велика Британія опублікувала перші глобальні рекомендації, щоб забезпечити безпечний розвиток і врегулювання штучного інтелекту. Агенції з 17 країн підтвердили, що вони підтримають і підпишуть нові рекомендації, повідомляє Національний центр кібербезпеки країни. 

Ці вказівки спрямовані підвищити рівнень безпеки нейромереж та покликані сприяти їхній успішній розробці та розгортанню. Інструкція допоможе творцям ШІ ухвалювати обґрунтовані рішення на кожному етапі процесу розробки й має гарантувати безпечне створення таких систем. Передбачається, що при дотриманні рекомендацій, системи функціонуватимуть за призначенням, будуть доступні за потреби та працюватимуть без розкриття конфіденційних даних неавторизованим сторонам.

Читайте також: NYT: Роботи-вбивці під управлінням штучного інтелекту стають реальністю, країни почали сперечатись про обмеження нової зброї

«Завдяки глобальним діям, таким як ці рекомендації, ми можемо очолити світ у використанні переваг, одночасно усуваючи потенційну шкоду від цієї новаторської технології [ШІ — ред.]», — прокоментував Міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас. 

Рекомендації розбиті на чотири ключові сфери в рамках життєвого циклу розробки систем ШІ: 

Вказівки були розроблені Національним центром кібербезпеки Великої Британії (NCSC), що є частиною GCHQ, і Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) у співпраці з галузевими експертами та 21 іншою міжнародною агенцією та міністерством з у всьому світі – включно з усіма членами групи країн G7 і з Глобального Півдня.

Рекомендації підписали Австралія, Канада, Чилі, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Італія, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Сінгапур, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки.

Раніше один зі співзасновників компанії DeepMind та колишній керівник Google Мустафа Сулейман розповів про небезпеку ШІ. На його думку, найпохмуріший сценарій полягає в тому, що люди будуть експериментувати з синтетичними патогенами, які можуть виявитися заразними. Він вважає, що віруси, які створюються ШІ, можуть бути смертоносними і швидко поширюватись. Сулейман закликає обмежити коло осіб, які користуватимуться програмним забезпеченням штучного інтелекту.

Влітку ZN.UA запитало українців про їхнє ставлення до штучного інтелекту та рівень взаємодії із технологією. Описуючи отримані результати, Юлія Самаєва констатує, що "Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма".