Швейцарія – Італія 2:0: ключові моменти матчу 1/8 фіналу Євро-2024

Команди зустрічалися у Берліні.

У суботу, 29 червня, відбувся перший матч 1/8 фіналу плей-оф чемпіонату Європи-2024 з футболу, в якому зустрічалися збірні Швейцарії та Італії.

Євро-2024: розклад усіх матчів плей-оф турніру

Італія набрала скромні 4 очки у групі B. Команді вдалося перемогти Албанію (2:1) та ефектно врятувати нічию проти Хорватії (1:1) красивим голом Дзакканьї на останній хвилині компенсованого часу. А ось іспанцям "Скуадра Адзурра" програла 0:1 та практично нічого не показала.

Італійці є чинними чемпіонами Європи, але поки що головні конкуренти дружини Лучано Спаллетті виглядають краще.

Швейцарці набрали 5 очок у групі A. Підопічні Мурата Якіна перемогли Угорщину (3:1), а також здобули нічиї проти Німеччини та Шотландії з однаковим рахунком 1:1.

Команди мають багату історію протистояння. Про це говорить навіть кількість забитих голів – 179. Загалом збірні провели між собою 61 матч. 29 перемог на рахунку Італії, 8 разів перемагали швейцарці, а 24 поєдинки завершилися внічию.

Головним арбітром поєдинку призначено польського рефері Шимона Марчиняка.

Швейцарія – Італія – 2:0

Голи: Фройлер, 37, Варгас, 46

Стартові склади команд:

Швейцарія: Зоммер, Шер, Аканджі, Родрігес, Ебішер, Фройлер, Джака, Рідер, Варгас, Емболо, Ндой

Італія: Доннарумма, Ді Лоренцо, Манчіні, Бастоні, Дарміан, Барелла, Фаджолі, Крістанте, К'єза, Скамакка, Ель-Шаараві

Онлайн-трансляція матчу

Фінальний свисток! Європа матиме нового чемпіона, Італія програла і не захистила титул!

(фото - EPA-EFE/CLEMENS BILAN)

Дві хвилини додав арбітр.

86. Фраттезі вийшов замість Фаджолі.

83. Цубер ударом низом не влучив у ворота!

77. Дарміана і Крістанте змінили Камбьязо і Пеллегріні. Серію замін провели й швейцарці.

74. Шанс у Італії! Скамакка замикав закид у штрафному майданчику, але пробив у штангу!

73. Ретегі пробив низом у руки воротарю - перший у площину за матч від Італії!

71. Стергіу вийшов замість Рідера, Замість Варгаса вийшов Цубер.

68. Італія поки що виглядає відверто слабко. Володіє "Скуадра Адзурра" м'ячем, проте підібратися до воріт не виходить.

66. Рідер навішував зі штрафного, а м'яч у підсумку пішов за ворота.

64. Ретегі вийшов замість Барелли.

62. Зоммер спокійно забрав м'яч після передачі від К'єзи.

58. Ндой закручував м'яч, але в площину не влучив.

51. Штанга рятує Швейцарію! Шер перехоплював подачу головою, але зрізав м'яч у каркас воріт.

46. ​​ГОООООООЛ! Фантастика! Варгас зважився на складний удар з лівого флангу та відправив м'яч за комірець Доннаруммі!

46. ​​Ель-Шаараві пішов, виходить Дзакканьї.

Другий тайм розпочався!

Перерва. Швейцарія закономірно веде.

(фото - EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

45+1. Несподівано пробив швейцарець Рідер  зі штрафного з гострого кута - Доннарумма не без зусиль дістав м'яч!

Три хвилини додав арбітр.

45. Ель-Шаараві шипами пройшовся по нозі супернику та отримав жовту.

44. Швейцарія закінчує перший тайм із м'ячем. Дуже дивно грає Італія.

42. Італія знову контролює м'яч, але виглядає все якось примітивно у виконанні чинних чемпіонів Європи.

37. ГОООООЛ! Абсолютно заслужено забиває Швейцарія! Фройлер отримав пас у штрафному майданчику і другим торканням пробив у нижній кут воріт!

35. Першу жовту у грі арбітр показав Бареллі за зрив атаки швейцарців.

31. Небезпечно пробивав Родрігес, але м'яч пройшов вище воріт.

28. Ндой класно прострелив уздовж воріт, але чомусь ніхто не наважився замкнути зі швейцарців.

26. К'єза увійшов до штрафного майданчика з м'ячем і пробив низом, але на шляху опинився Аканджі.

24. Який шанс у Швейцарії! Емболо вийшов віч-на-віч і закручував м'яч, але Доннарумма рятує Італію!

19. Заробили штрафний італійці, Ді Лоренцо несподівано отримав закид за спини захисникам, але обробити м'яч не зумів.

17. Без центру поля в останні хвилини гри. Атакою на атаку відповідають суперники.

15. Перехопили ініціативу італійці, володіють м'ячем, подивимося, що з цього вийде.

11. Ндой намагався ногою в один дотик скинути м'яч уздовж воріт після верхової передачі, але в центрі нікого не було.

8. Продовжують швейцарці тотально контролювати м'яч, Італія не проти та поки що спокійно обороняється.

4. Бастоні головою виніс м'яч після подачі флангу. Швейцарці володіють м'ячем у перші хвилини та йдуть вперед.

Матч розпочався! Плей-оф Євро-2024 стартував.

Команди вийшли на поле! Лунають гімни обох країн.

Переможець матчу у чвертьфіналі зіграє проти найсильнішого у парі Англія – Словаччина.