Скелетоніст збірної України Владислав Гераскевич розповів про своє головне розчарування на тлі дискваліфікації на зимовій Олімпіаді-2026 за "шолом пам'яті".
Спортсмен зізнався, що не побачив належного рівня солідарності від колег по скелетону, які мовчки продовжили виступати на Іграх.
"Які були думки після дискваліфікації? Внутрішнє відчуття несправедливості. Це перше. Друге — порожнеча. І, напевно, те, що розчарувало найбільше в цій ситуації, навіть більше, ніж дискваліфікація, — це те, як себе поводили представники інших країн, інші спортсмени. Це теж потрібно розуміти. Я в цьому спорті десять років.
Особисто вони підтримували, але ми з ними десять років у спорті. Це моя скелетонна сім'я, з якою я проводжу більше часу, ніж зі своєю сім'єю. І вони в момент тотальної несправедливості, коли весь світ знає, і вони знають, що це було несправедливо, продовжили змагатися, начебто нічого й не сталося. І це, напевно, було те, що зачепило найбільше", — сказав Гераскевич в ефірі програми "Сніданок з 1+1".
З цієї причини скелетоніст не знає, чи зможе продовжити кар'єру:
"Це дуже гарне питання і саме з причини, про яку я писав раніше, що я відчуваю себе дещо зрадженим цією скелетонною родиною. Поки що це питання в повітрі. Чи хочу я продовжувати бути частиною цієї родини, яка мене зрадила? І це дуже-дуже велике питання".
Нагадаємо, Владислав Гераскевич із тренувальних заїздів зимової Олімпіади-2026 в Італії почав носити "шолом пам'яті", на якому нанесені фото вбитих Росією спортсменів.
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заборонив йому носити цей шолом, а перед офіційним стартом дискваліфікував скелетоніста. Гераскевич за підтримки юристів подав апеляцію на рішення МОК у Спортивний арбітражний суд (CAS), а справу розглядали за прискореною процедурою. У підсумку CAS став на бік керівництва олімпійського спорту і залишив дискваліфікацію в силі.
Раніше повідомлялося про те, що президент України Зеленський вручив Гераскевичу орден Свободи.
