Мешканка Австралії Сью Олдхем, якій 64 роки, стала найстаршою жінкою, що перепливла протоку Ла-Манш між Францією і Британськими островами.Відстань від англійського Дувра до французького Кале вона подолала за 17 годин 31 хвилину і 11 секунд. При цьому вона провела у Великобританії близько двох тижнів, чекаючи слушного моменту для початку запливу.
Протягом всього маршруту жінку супроводжував човен з персональним тренером. При цьому, згідно з умовами запливу, Олдхем не мала права навіть торкнутися борту судна, їжу і питво їй скидали безпосередньо у воду.
Вперше титул найстаршої «покорительки» Ла-Маншу австралійка завоювала у 2006 році у віці 61 року. Однак у 2009 році його відібрала інша плавчиха.
Олдхем (на фото) є уродженкою міста Перт - столиці штату Західна Австралія. За її словами, вона обожнює море із самого дитинства. При цьому протока Ла-Манш стала найважчою дистанцією в її житті.
«Не без гордості можу сказати, що не звикла відступати від окреслених цілей. І цього разу я ні на хвилину не переставала плисти у бік Франції», - зазначила вона після запливу.
Австралійські ЗМІ іронізують, що титул найстаршої «покорительки» Ла-Маншу стане прекрасним подарунком Сью Олдхем на 65-й день народження, який вона відзначить у кінці серпня.
Плавці через Ла-Манш перетинають його у важких умовах: холодна вода, хвилі і сильні течії. У зв'язку з цим за всю історію протоку змогли подолати трохи більше 900 осіб - це менше числа людей, які підкорили Еверест.
Першим в історії людства Ла-Манш переплив британський плавець Меттью Уебб у 1875 році за 21 годину 45 хвилин. Перша жінка - американка ертруда Едерле - перепливла протоку у 1926 році за 14 годин 39 хвилин.
Рекорд серед чоловіків належить болгарському плавцеві Петру Стойчеву. У 2007 році він переплив протоку за 6 годин 57 хвилин і 50 секунд. Серед жінок - чеській плавчині Іветті Главачовій. У 2006 році вона перетнула Ла-Манш за 7 годин 25 хвилин і 15 секунд.За матеріалами The West Australian