Словосполучення «доглянутий чоловік» дедалі впевненіше входить у нашу реальність. Якщо раніше біганина по магазинах у пошуках кремів, які відповідають типу шкіри й віковим категоріям, води туалетної і парфумів чудових, декоративної косметики, засобів догляду за волоссям, нігтями, ступнями тощо незмінно асоціювалася лише з прекрасною статтю, то останнім часом дедалі більшій кількості чоловіків не чужі ці суєтні клопоти.
Приміром, у Британії за 1995 рік на чоловічі речі туалету представники сильної статі витратили 431,5 мільйона фунтів стерлінгів, а в 1999-му ця цифра зросла на 35% і становила 600 мільйонів фунтів стерлінгів. У цьому забігу по красу незворушні британці обігнали навіть вишуканих французів та пещених італійців.
У суспільстві, яке функціонує злагоджено, на кожен попит відразу виникає пропозиція. Найбільша мережа британських аптек Boots уже відкрила перші магазини з продажу різноманітних речей туалету й косметики виключно для чоловіків. І вони, ці крамниці, цілком процвітають. Тут діють також перукарські й масажні кабінети. Деякі ділові люди забігають у салони-магазини напередодні особливо важливої зустрічі: трішки підстригти й так ідеально доглянуте волосся, чи бороду, освіжити обличчя міні-масажем. Ті, в кого більше вільного часу, можуть замовити повний курс масажу обличчя впродовж 46 хвилин. Небажану сивину тут уміло підфарбують, а для тих категорій чоловіків, котрі віддають перевагу непомітній або яскравій декоративній косметиці, розроблять макіяж.
Фахівці вважають, що догляд за собою став набувати для чоловіків особливого значення відтоді, як вони почали прагматичніше й реальніше дивитися на життя. Сталося це наприкінці
80-х. Нарешті чоловіки почали розуміти, що від їхнього доглянутого зовнішнього вигляду, свіжих витончених запахів волосся та шкіри залежать не лише стосунки з жінками, а й успіх у фаховій діяльності. Завжди приємно мати справу з партнером, від котрого не тхне потом. І його масне немите волосся, дрібно засіяне лупою, не викликає у вас нудоти. На жаль, чимало ще залишається чоловіків, котрі свою немитість і недоглянутість вважають неодмінними атрибутами сильної статі.
Фредерік Мінвайл, оглядач модних тенденцій, дописувач, зокрема, до таких відомих журналів, як Esquire і ZM, вважає, що важливу роль у процесі перетворення сучасного чоловіка на прекрасного принца відіграло бажання жінки бачити свого партнера акуратним і доглянутим. «П’ятдесят років тому жінки бажали бачити поруч із собою мачо, але сьогодні чоловіки відчувають, що їхньою зброєю в споконвічній боротьбі статей дедалі більшою мірою стає декоративна і недекоративна косметика. Я особисто раджу чоловікові насамперед приділяти увагу своїй шкірі та волоссю. Займатися шкірою слід щоранку та щовечора. Це означає умиватися лише з гелем, використовувати тонік і живильні креми. Таким чином, ваша шкіра пом’якшає, стане чистішою і набагато кращою з вигляду. Доглянуті руки — також дуже важливий елемент чоловічої зовнішності. Нігті потрібно чистити спеціальною щіточкою для нігтів, використовуючи мило, зволожувати їх рідиною для догляду за нігтями і підживлювати кремом для нігтів. Професійний манікюр і педикюр завжди бажані».
Відомий британський журнал ZМ протягом останніх трьох років особливу увагу приділяє публікаціям про чоловічу косметику і навіть заснував приз за кращі чоловічі косметичні засоби. До складу комісії експертів входять також 100 постійних читачів часопису.
Проведене журналом недавнє статистичне опитування британських чоловіків до 40 років засвідчило, що 70% опитаних регулярно користуються кремами. Дев’ять з десяти опитаних — туалетною водою й парфумами, і понад три чверті не вважають ганьбою нанести на шкіру тональний крем, аби приховати її дефекти.
Підозрюю, якби таке опитування провели в Україні, вказані вище цифри були б значно нижчими. Що, втім, на мою думку, не привід для песимізму, а лише свідчення того, що жінкам ще належить працювати в цьому напрямі. Бо все, як відомо, врешті-решт залежить від жінок.
Матеріали надані прес-службою посольства Великобританії
в Україні