За часів Радянського Союзу ми звикли, що справжні французькі парфуми тримаються протягом дня, а нанесені на одяг — мало не тиждень. Тому багато нестійких парфумів нам здаються підробленими. Однак підозри ці часто безпідставні.
Насправді за стійкістю парфуми поділяються на кілька видів — «орієнталь», «флораль» і «шипр». Найстійкіші останні, до яких і належать відомі Miss Dior (уся діорівська продукція в принципі тримається довго), Femme, Paloma Picasso, Magie Noire й інші. Швидше вивітрюються запахи серії «флораль» — Chanel №5, Charlie, Poison і переважна більшість сучасних ароматів, які з’явилися на наших прилавках нещодавно.
І, нарешті, найлегші — «орієнталь» — практично не відомі вітчизняному покупцю, який звик пахнути «від душі». На Заході ж вважається, що парфуми доречні лише ввечері, а вдень краще користуватися парфумованою водою або легкими парфумами. Молодій дівчині і геть не пасують сильні пахощі — вона має пахнути свіжістю і чимось легким, невловимим. Саме цим критеріям відповідають парфумерні засоби серії «орієнталь», з приводу яких найчастіше і обурюються наші покупниці.
Справді французькими є улюбленці ще наших мам — «Кліма», «Турбуленс», «Же О’зе», — на які останнім часом з’явилися численні нарікання вітчизняних покупниць: нібито їхній запах дуже змінився, причому в гірший бік. Так це чи ні, перевірити вже неможливо, адже вищезазначений товар випускається тепер лише для Росії та сусідніх країн, і порівняти з тим, що вироблялося для всього світу, неможливо. Інші, менш потужні фірми, і геть обмежилися випуском лише найбільш ходових варіантів своєї продукції. Приміром, парфуми «Таємниця» вже близько п’яти років зняті з виробництва, але для наших клієнток компанія «Рошас» продовжує випускати туалетну і парфумовану воду у флакончиках по 50 мл.
Повернути парфуми, що не сподобалися, теоретично можна, але практично — вкрай складно. Адже, як правило, парфумерія, що потрапила в країну законним шляхом, повністю захищена сертифікатами якості, і якщо вона вам не подобається, то це ваші проблеми. Довіряти ж цілком словам продавця — необачно, адже, по-перше, смаки в усіх різні, а по-друге, стійкість — поняття індивідуальне: та ж сама марка духів на одній людині може триматися добу, а на іншій — дві години. Щоб не помилитися у виборі, краще облюбований парфум випробувати: «поносити» запах приблизно 10—12 годин, приміром, на зап’ясті — для цього в кожному фірмовому магазині чи секції є безкоштовні пробники. Спеціалісти ще радять змити нанесені пахощі водою — зі справді стійкими парфумами це зробити не так просто.
Такий екзамен доречно влаштувати й улюбленим парфумам, якщо купуєте їх у невеликих магазинчиках або на ринку. Тут велика ймовірність купити підробку, яка через годину-дві після нанесення почне тхнути чимось огидним. Чому? Як відомо, запах справжніх французьких парфумів має три рівні. Перший уловлюється одразу, другий проявляється через кілька хвилин, а третій — основа — через годину-дві. «Самопальники» домагаються схожості лише рівня — «верхньої ноти» запаху. Тому, вивітрюючись, такі парфуми нерідко проявляють себе далеко не з кращого боку і замість приваблювати осіб протилежної статі — відлякують їх.