UA / RU
Підтримати ZN.ua

З вірою в диво: «Разом за життя»

Соціальна відповідальність і дотримання етичних норм — не менш важливі й актуальні завдання бізн...

Автор: Ганна Дрозд

Соціальна відповідальність і дотримання етичних норм — не менш важливі й актуальні завдання бізнесу, ніж фінансові показники діяльності організації, оскільки питання корпоративної соціальної відповідальності можуть впливати на ділову репутацію і вартість бізнесу так само, як і стандартні показники економічного зростання. Саме тому останніми роками найкращі компанії світу приділяють розвиткові корпоративної соціальної відповідальності, а також доброчинній діяльності, не менше уваги, ніж власне бізнес-питанням. Не стоять осторонь і українські фінансові установи.

Так, Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк) активно долучився до доброчинної діяльності ще 2005 року, заснувавши програму «Разом за життя». Кошти, зібрані в рамках цієї кампанії, сприяли забезпеченню належного функціонування дитячих лікарень по всій Україні.

А нещодавно на?підтримку доброчинної програми «Разом за?життя» на національних телеканалах країни був показаний короткий, але дуже зворушливий рекламний ролик. Без пафосу і зайвих слів. Усі діти вірять у дива. І страшне слово «рак», виявляється, може перетворитися на зовсім не страшні «фрак», «трактор» і «ракету»…

«Ще 2005 року ми запропонували своїм клієнтам — власникам банківських платіжних карт — варіанти допомоги дитячому відділенню Інституту раку шляхом здійснення доброчинних переказів через банкомати, — розповів заступник начальника Управління організації і супроводу роздрібного бізнесу Олег Тищенко. — Розпочали цю діяльність для того, щоб подивитися, наскільки затребуваним буде такий напрям, чи стануть цим користуватися клієнти. І два роки роботи показали: є група людей, справді зацікавлених у допомозі дитячим медичним закладам.

Усі доброчинні перекази, перераховані через наш банк, ішли на рахунок Інституту раку у відділення Держказначейства України. Накопичені кошти, за погодженням із банком, витрачалися самим Інститутом раку — переважно на придбання необхідного для дитячого відділення обладнання та закупівлю хірургічного інструментарію».

У 2007 році програма обновилася. Клієнтам Укрексімбанку було запропоновано унікальну для України платіжну карту Visa «Разом за життя», дизайн якої розробила відома українська художниця Євгенія Гапчинська. На карті зображено дівчатко з чарівною паличкою в руках — символом маленького дива, що відбувається під час порятунку дитячого життя, якому допомагає кожен, хай і невеличкий, але реальний грошовий внесок.

Емітована банком карта об’єднала всі переваги міжнародної платіжної карти. Крім того, при відкритті карти клієнтом на рахунок дитячого відділення Інституту раку відразу ж перераховувалося 50 гривень, а з кожної карткової транзакції — додаткові 75 копійок.

«Практика доброчинної діяльності показала, що, крім онкології, у вітчизняній дитячій медицині є чимало напрямів, які гостро потребують цільового фінансування, — продовжує Олег Тищенко. — У 2009 році ми розширили програму, і тепер у ній беруть участь 30 дитячих медичних закладів з усієї України, серед яких — чотири загальнонаціональних: дитячі відділення Інституту раку, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова, Інституту нейрохірургії ім. О.Ромоданова, а також Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит».

В умовах обмеженого бюджетного фінансування доброчинні перекази в рамках програми «Разом за життя» стали істотною підтримкою в забезпеченні функціонування дитячих лікарень на належному рівні. Так, за минулий рік і п’ять місяців 2010-го клієнтам та працівникам банку вдалося зібрати близько 1 млн. 700 тис. грн., що були перераховані різним дитячим медичним закладам країни. Кошти, надані Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», дозволили обладнати сенсорну кімнату для Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги, а також придбати сучасний холодноплазмовий апарат для ЛОР-хірургії Coblator-2, який застосовується для майже безкровного і безболісного видалення мигдалин та аденоїдів. Інститут нейрохірургії ім. О.Ромоданова на переказані доброчинні кошти придбав апарат штучної вентиляції легень, компресор, інфузомат та електронні ваги. Ця апаратура особливо необхідна найменшим пацієнтам — новонародженим, адже в інституті виходжують немовлят вагою від 500 грамів, які гостро потребують нейрохірургічної допомоги у перші ж години після народження.

На кошти, переказані на користь Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова, було придбано обладнання для реанімації відділення хірургічних методів лікування вроджених пороків серця у новонароджених та дітей молодшого віку: апарат штучної вентиляції легень, пристрій для зігрівання інфузійного середовища і крові, кисневі палатки для неонатального реанімаційного столу, система обігріву пацієнта, що дозволяє підтримувати температуру хворого під час операції і в післяопераційний період, а також багато іншого. Закупівля цього обладнання і видаткових матеріалів дасть можливість знизити кількість післяопераційних ускладнень у дітей та немовлят і поліпшити результати оперативного лікування.

У березні 2010 року на накопичені в рамках програми «Разом за життя» кошти Національний інститут раку придбав і встановив рентгенівську трубку для комп’ютерного томографа. Заміна цієї складової апарата, вартість якої перевищує 550 тис. грн., дозволила відновити робочий стан обладнання, і пацієнти дитячого відділення знову можуть проходити якісну променеву діагностику тяжких захворювань безпосередньо в Інституті раку.

На першочергові потреби регіональних дитячих медичних закладів України перераховано понад 420 тис. грн. На ці кошти вже придбано вкрай необхідне обладнання, оснащено процедурні кабінети тощо.

«Зараз ми розширюємо програму, — каже Олег Борисович. — Недавно почали співпрацювати з Центром телемедицини при МОЗ України та Інститутом ім. М.Амосова у проведенні фахівцями інституту дистанційних консультацій у регіональних будинках дитини з допомогою сучасного телекомунікаційного обладнання. Програма «Разом за життя» не стоїть на місці, ми намагаємося її розвивати. І приєднатися до неї може кожен, адже, крім активного використання карти Visa «Разом за життя», клієнтові Укрексімбанку
достатньо всього лише один раз написати заяву із зазначенням реквізитів, суми та періодичності переказів, і кошти з його карткового рахунку перераховуватимуться автоматично.

Є можливість здійснювати доброчинні внески через банкомати і транзакційні термінали Укрексімбанку, а також із допомогою системи інтернет-банкінгу «Фінансовий портал». Їх суми клієнт визначає самостійно — керуючись залишком коштів на картковому рахунку та покликом серця».

Гроші, як відомо, лік люблять, а не емоції. Проте вони можуть приносити не тільки вигоду, а й користь суспільству, викликаючи в результаті позитивні емоції. А в даному разі гроші здатні допомогти поліпшити умови життя, полегшити страждання і подарувати надію на видужання багатьом маленьким українцям.