UA / RU
Підтримати ZN.ua

З погляду науки, кохання — це...

...високе почуття чи ница пристрасть? Знайти відповідь на це хвилююче запитання вирішили вчені лондонського інституту психіатрії...

...високе почуття чи ница пристрасть? Знайти відповідь на це хвилююче запитання вирішили вчені лондонського інституту психіатрії. Керівник робіт — професор Тонмой Шарма, за національністю індієць, великий знавець національних любовних трактатів. На експеримент погодилися вісімдесят добровольців-чоловіків різного віку й соціального статусу, мозок яких скануватимуть за допомогою новітніх комп’ютерних томографів.

Головна мета досліджень — визначити, які ділянки мозку реагують на секс, а які на те, що зазвичай називають чистим коханням. Об’єктам випробування показуватимуть різноманітні картинки — романтичні сцени, фотографії коханих, еротику й навіть порнографію. Усі процеси, що відбуваються в людському мозку в цей час, проектуватимуться на екран монітора. У динаміці й кольорі. Учені зможуть перевірити, які саме ділянки мозку будуть задіяні під час відчуттів, що переживатимуть піддослідні.

Чому ж в експериментах не беруть участь жінки? Професор Шарма згоден з відомою сентенцією, що чоловіки люблять очима, а жінки — вухами. Тому для вивчення жіночих почуттів потрібно розробляти звукові маркери, а це набагато складніше. До того ж почуття жінки не такі однозначні, вони суперечливіші від чоловічих, що створює для вчених додаткові труднощі.

Ця робота лондонських психіатрів є складовою частиною масштабного міжнародного дослідження, яке має на меті встановити зони головного мозку, відповідальні за наші емоції — агресію, задоволення, страждання, страх, радість. Учені сподіваються, що це відкриє шлях до лікування неврозів, психопатій, допоможе створити нове покоління антидепресантів. Вип’єш таку пігулку — й замість утоми від цього життя відчуєш таке почуття щастя, яке пережив Ромео, побачивши Джульєтту.