UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЯК НЕ СПИТИСЯ НА РОБОТІ

На це запитання всі відповідають по-різному. Лікарі-наркологи, як люди по той бік добра і зла, зітхають: «Краще взагалі не пити»...

На це запитання всі відповідають по-різному. Лікарі-наркологи, як люди по той бік добра і зла, зітхають: «Краще взагалі не пити». Психологи відразу починають пояснювати, що справа, власне, не в процесі пиття: все набагато складніше. А підприємці по-діловому дають поради: «Значить, так: ні краплі натщесерце, закушувати жирною їжею. Після години уливань сходи в туалет і два пальці в рот...».

Річ не в питті, а в стилі життя. Наприклад, у провінції, якщо ви під час застілля замість горілки попросите апельсиновий сік, на вас косо подивляться: «Не п’є, виходить, не наш, виходить, у нього щось на умі». У результаті — ви не підпишете жодного контракту. І навпаки, хоча б раз назюзюкавшись до безпам’ятства, ви до кінця своїх днів отримаєте мандат довіри своїх провінційних партнерів. При зустрічах вони із ніжністю будуть поплескувати вас по плечу: «А пам’ятаєш, як ми з тобою тоді...». Перевірено досвідом. Щоб змогти пригадати етапи великого шляху, треба дотримуватись нескладних правил. Найголовніше — треба знати свою дозу.

Крім того, треба знати й уміти відстежувати свої стани й розуміти, що вони означають. Скажімо, після першої чарки вам стає весело. Після другої ви червонієте. Після третьої пробуджується прагнення мандрувати й важко вимовляються голосні. Після четвертої ви впадаєте в меланхолію. А після п’ятої вам хочеться битися (цілуватися, кидати троянди з вікна, викривати шефа). Потім настає небуття. Пройшовши цей шлях хоча б раз і гарно запам’ятавши свої відчуття, зарубайте собі на всіх виступаючих частинах тіла: дві чарки й більше ні-ні. Залишається тільки зрежисувати свою поведінку під час перекидання цих двох чарок.

Отже, вирушаючи на підписання важливих документів, ділові переговори, імпровізований фуршет і так далі, гарненько пообідайте. Дехто стверджує, що гречка, вівсянка та варена картопля — прекрасний адсорбент. І після нього навіть кінські дози алкоголю не страшні. Більш вишукані натури пропонують з’їсти сире яйце чи випити три столові ложки олії. Потім сміливо можна вирушати на ділову зустріч. Однак пораджу людям недосвідченим. Є така чудова річ — активоване вугілля. Продається в будь-якій аптеці буквально за копійки. Так от, перед пиятикою дуже рекомендую з’їсти пачечку... Шкоди жодної, хіба що шлунок закріпить, а ефект... можна пити дуже багато. Вугілля ж усю гидоту всотує... Дешево й сердито.

Опинившись на імпровізованому фуршеті, насамперед обведіть поглядом набір пляшок. І виберіть найнешкідливіший для себе варіант. У провінції коньяк краще не пити. Зате, на щастя, у кожній області є свій місцевий елітарний сорт горілки — ось її і треба пити. Це і данина поваги господарям, і найбезпечніше для здоров’я.

Складаючи для себе карту вин, на перше місце поставте мінеральну воду без газу. Вже після пари чарок ваші партнери, вони ж горілчані брати, не зможуть відрізнити горілку від мінералки. І ви можете сміливо наливати собі воду в чарки для горілки.

Під час подібних пиятик вам треба протриматися перші півгодини — поки народ не набереться. Тому на початку застілля сміливо відтягніть на себе загальну увагу: довго і палко промовляйте перший тост, випийте стоячи першу чарку (рекомендується закушувати хлібом з маслом чи якоюсь жирною їжею). Так само стоячи відповісти на заздоровне слово господарів. Частіше за все другий тост випливає за першим — і з цим треба змиритися. Серед забав, якими розважається захмеліле товариство, — національні пісні типу «Половина саду цвіте», танці (вивчіть на дозвіллі лєтку-єнку), гра на народних інструментах типу баяна. Всіма цими навичками необхідно володіти, якщо ви хочете робити бізнес у провінції. Непогано також їздити верхи, кермувати й влучно стріляти. Пам’ятаєте, чим розважався Брежнєв? То це ж усе неспроста. Це джентльменський набір процвітаючого чоловіка. З ним йти по життю набагато легше. Дуже дисциплінує усвідомлення мети, задля якої ви прийшли на вечір. Вам, наприклад, треба познайомитися з потрібною людиною чи схилити поважного чиновника до співробітництва. Поки мети не досягнуто, люди, як правило, не напиваються.

Але якщо раптом трапилося страшне... і ви напилися... Ось ще одна порада. Підіть у туалет зі склянкою води, дістаньте заздалегідь припасену ампулу з аміаком (нашатирним спиртом) і додайте в склянку 10 крапель. Діє безвідмовно і краще від будь-яких алказельцерів. До того ж безпечно і перевірено. Дух, звісно, перехоплює, але тверезієш моментально. Важливо також вчасно піти. Тільки-но почали подавати десерт, відразу й розкланюйтеся. Застілля нерідко закінчуються бійками, під час яких мачізм доводять не на словах, а на ділі. А ввечері, прийшовши в готель, — сходіть до бару і, якщо дуже хочеться, напийтеся донесхочу. Після роботи можна й розслабитись.

Як наступного ранку правильно похмелитися? Допомагають міцний чай, холодний душ, склянка кефіру, гарячий борщ, алказельцер, розчинний аспірин і солпадеїн, а найкраще старий випробуваний засіб — огірковий розсіл!

За матеріалами журналу «Карьера»