UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЯБЛУКОМ ЗЛАГОДИ — ПО ХИБАХ ЧОЛОВіКА

Небагато жінок не скаржиться на свого чоловіка. Спробуємо відтворити найпоширеніші звинувачення...

Небагато жінок не скаржиться на свого чоловіка. Спробуємо відтворити найпоширеніші звинувачення.

«Ласкавого слова від нього не дочекаєшся».

Коментар психолога. У чоловіків порівняно з жінками словниковий запас, що виражає емоції, утричі менший. Тому їм легше зробити жінці подарунок, захистити у скрутній ситуації або зайвий раз поголитися до її приходу (повірте, для чоловіка це дійсно героїчний учинок), ніж сказати, яка вона сьогодні гарна.

Більш за все шансів почути приємні, підбадьорливі слова у жінок, котрі вміло поєднують сумний погляд із загадковою посмішкою, легкими зітханнями і таємничим мовчанням.

«Він зовсім відмовляється готувати і мити посуд».

Коментар психолога. Що ж робити, коли будь-яка кухонна робота не возвеличує його у власних очах, а лише принижує. Проте тут існує закономірність: що більші в чоловіка м’язи, тим менше в нього комплексів і роздумів про те, що жіночу роботу повинні виконувати тільки жінки. Згадаємо, що одним із подвигів Геракла була жіноча робота — він сидів за прядкою в Омфали.

Невпинно повторюйте чоловіку, який він сильний і мужній, і днів через десять він почне мити за собою тарілки.

«Він усюди розкидає свої речі».

Коментар психолога. Можливо, генетична пам’ять, що дісталася від древніх предків, штовхає чоловіків у такий спосіб мітити свою територію (і, крім того, жадати від дружини додаткової уваги!).

Спробуйте приділити йому й особливо прасуванню його сорочок і штанів більше часу. І тоді в крайньому випадку можна сміливо дорікнути йому: «Я прасую, прасую, а ти усе бгаєш і кидаєш, куди заманеться».

«Він рідко робить мені подарунки».

Коментар психолога. Частіше за все подібне закидають жінки, яких у дитинстві батьки дуже балували.

Не варто порівнювати увагу, котру ви в надлишку отримували в рідному домі, із чоловічою. Сюрпризів ви тепер чекаєте трохи інших: модні сукні і каблучки коштують дорожче від ляльок і морозива.

«Якщо в чоловіка розболиться зуб або ледь підніметься температура, він перетворюється на вередливого грубіяна».

Коментар психолога. Захворівши, чоловік впадає в дитинство.

Вам залишається тільки проявити максимум материнської ніжності та ласки і використовувати всі свої знання, щоб швидше поставити чоловіка на ноги і повернути його в дорослий стан.

«Він нічого навколо не бачить, окрім свого футболу».

Коментар психолога. Коли немає можливості вполювати дикого звіра й одержати свою порцію адреналіну, то залишається лише кричати «Гол!!!», сидячи біля телевізора. Між іншим, чоловіки, які звільняються від своїх емоцій під час спортивних трансляцій, набагато рідше йдуть на конфлікти і шукають пригод поруч із пивним рундуком.

Купіть йому пляшечку пива, щоб він розслабився за повною програмою. Проте поставте умову, що, коли по телевізору йтиме якась ваша улюблена програма, жодна жива душа не повинна відривати вас від екрана через дрібниці. Загалом, око за око… А найкраще — купити ще один телевізор.

* * *

Поки психологи ламають голову над тим, як врятувати людство від сімейних конфліктів, жителі латвійського селища Апшуциємс улаштовують вечорами традиційні ігри, завдяки котрим сварок між подружжям майже не трапляється...

Отже, встромляємо в яблуко багато сірників або зубочисток так, щоб кінчики стирчали назовні і воно стало схоже на їжака. Далі чоловік і дружина по черзі виймають по сірнику, кажучи при цьому ласкаві слова: «Ти наймиліша», «Ти найрозумніша», «Ти найтурботливіша» і т.п. Головне, щоб ніжності були щораз різні. Найприємніше, що тих, які програли в цій сімейній забаві, не буває.