Хочеш дізнатися про характер чоловіка, поглянь на його ноги, себто — на його взуття.
Є велика різниця в тому, як чоловіки й жінки купують собі одяг. Для середньостатистичного чоловіка (якщо він не актор, співак, телеведучий або представник іншої нетрадиційної професії) кожен похід у магазини по одяг рівнозначний подвигу. Навіть не знаю, чому вони так цього не люблять? Можливо тому, що, на їхню думку, чоловік, який роздивляється себе в дзеркалі примірювальної, втрачає певну частку так званої маскулінності. Одне слово, не чоловіча то справа — перед дзеркалом крутитися. Тож наш середньостатистичний чоловік сором’язливо хапає перше підходящого розміру, прикладає до себе і, заручившись схвальним кивком спеціально взятого для цього друга, мчить до каси. Потім з чистою совістю прямує в сусідній бар або скверик обмити покупку й відновити втрачену душевну рівновагу.
Інша річ взуттєві магазини. Тут наш середньостатистичний може дати фору будь-якій панянці. Бо взуття для чоловіка, як уже не раз було сказано, своєрідний символ, фірмовий знак. Говорив же хтось із великих: хочеш дізнатися про характер чоловіка, поглянь на його ноги, себто — на його взуття. О, в такий спосіб багато про що можна дізнатися! Уже тільки те, чисті в піддослідного черевики чи ні, скаже, який він у глибині душі й чого від нього чекати надалі. А докладніше просканувавши зовнішній вигляд взуття і безпомилково визначивши його якість, чи відповідає воно моді і, що важливо, фірму-виробника, будь-яка середньостатистична панянка дасть об’єкту вичерпну психологічну характеристику. (Поцікавтеся в подружки, що вона думає з приводу вашого взуття, і вам відкриються такі глибини вашої підсвідомості, про які ви й гадки не мали!)
Та повернімося до середньостатистичного. Попри його більш ніж трепетне ставлення до власних черевиків, наш гіпотетичний однаково примудряється вкотре лопухнутись у виборі. Ні, я не про якість: слава Богу, цю науку ви вже якось опанували. Питання в іншому: а наскільки ваші черевики відповідають усьому вдягнутому вище? Тут проколи неминучі. Ось, приміром, чомусь наші дорогі чоловіки дуже полюбляють взувати класичні шкіряні черевики (на шнурівці чи з пряжкою) до джинсів або, ще жахливіше, до шкіряних штанів. А такі черевики (вузький закруглений ніс, квадратний каблук) слід носити тільки з костюмними штанами зі стрілочкою або з вільними слаксами. Бачте, такі черевики відповідають офіційному стилю одягу, найконсервативнішому, і потребують скрупульозного дотримання всіх деталей, таких як: наявність піджака, сорочки або водолазки (неодмінно навипуск), краватки, шкіряного ременя та шкіряного ж портфеля. Плащ або тренчкоут із плащівки можна замінити на дороге, але зовні скромне кашемірове пальто (довжина — три чверті), костюмні штани — на вельветові, але дорогої фірми. Та й край!
Тепер про джинси. До них, крім різноманітних кросівок і спортивних черевиків, підійдуть такі улюблені й супермодні, зверніть увагу, мокасини. Класичні чи на «кросівковій» підошві, замшеві чи шкіряні, світлі чи темні, мокасини в цьому сезоні стали ніби основним елементом всього ансамблю, його головною частиною, навколо якої, коли хочете, можна побудувати всю композицію: джинси або спортивні штани (тільки не шаровари від спортивного костюма!), армійські штани, вище — шкіряна куртка-піджак або шкіряний же «бомбер» а-ля Джеймс Дін, коротке пальто, замшева куртка, теплий пуловер із кельтським орнаментом — між іншим, ще один зимовий тренд, теплий шарф... Мокасини можна носити з чим завгодно, до того ж їхні незліченні варіації роблять це чудове взуття справжнім «must-have» — тобто тим, що повинен мати у своєму гардеробі кожен чоловік, принаймні нинішнього року. Деякі мокасини можна навіть поєднати з консервативним «костюмним» варіантом. Але тільки темні й бажано шкіряні, мисок яких за формою повторює мисок «костюмних» черевиків: вузький, злегка закруглений, хай на практично непомітному, але все-таки підборі, а не на суцільній підошві.
Переходимо до чобіт. Чи напівчобітків, бо саме вони нинішньої зими популярні. Варіацій безліч, як і з мокасинами: на підборах чи суцільній підошві, трохи вище кісточки або до середини литки, шкіряні, замшеві, із широкими вставками-резинками з боків і без них, темні й кольорові... Добрий вигляд мають як із широкими слаксами, так і з укороченими штанами зі стрілками в стилі 60-х. Ще один модний відступ від звичного — брючний костюм із твіду, а до нього — чоботи до кісточки на високій суцільній підошві або так само масивних підборах і з широким округлим миском.
M&W