UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВІРТУАЛЬНІ ЗРАДИ СПРИЧИНЯЮТЬ РОЗЛУЧЕННЯ

Ревнивим членам подружжя, котрі підозрюють свою другу половину в зраді, не потрібно більше витрач...

Ревнивим членам подружжя, котрі підозрюють свою другу половину в зраді, не потрібно більше витрачатися на приватного детектива: з допомогою нових технологій вони можуть нині стежити за таємним життям чоловіка або дружини в одному з найпопулярніших на сьогодні місць для таємних побачень — Інтернеті. Адвокати, що спеціалізуються на шлюборозлучних процесах, і консультанти з питань сім’ї та шлюбу запевняють: віртуальні зради, романи, що зав’язуються в інтернет-чатах і підживлюються електронною поштою, стали на сьогодні одними з основних чинників, здатних спричинити розірвання шлюбних стосунків.

У відповідь на бурхливий розквіт кіберсексу й віртуальних зрад виник новий ринок — електронного шпигунства. Деякі сайти пропонують цілу низку продуктів, які дозволяють відстежувати всі повідомлення електронної пошти, надіслані й отримувані зрадливим чоловіком (дружиною), і його репліки в інтернет-чатах, коли кожен набраний на клавіатурі символ відображається в режимі реального часу.

«Традиційні детективи, котрих наймали для добування інформації, витісняються програмами, які не такі неймовірно дорогі й дають у 100 разів більше інформації», — заявляє Джон Мейоу, успішний адвокат із шлюборозлучних процесів із Атланти. За його словами, довести віртуальну невірність куди простіше, ніж реальну — інформацію, видобуту з комп’ютера, можна тлумачити досить однозначно.

Джон Ласейдж із Південної Каліфорнії заснував один із сайтів для електронного шпигунства після того, як його дружина, проживши з ним у шлюбі 23 роки, без жодного попередження залишила його і двох доньок-підлітків заради свого новозеландського друга, із котрим вона познайомилася в онлайні. За словами пана Ласейджа, він був вражений зрадою своєї дружини й тим, що вона, як з’ясувалося вже після її від’їзду, обмінювалася електронними листами еротичного змісту з кількома чоловіками та спілкувалася з ними в інтернет-чатах. На сайті обмануті чоловіки та дружини можуть знайти корисні поради й історії про віртуальні зради, розказані самими постраждалими, придбати прилади спостереження за автомобілями та шпигунські програми. Аудиторія сайта — 400 відвідувачів на день, переважно, жіночої статі.

За словами фахівців, зростання віртуальних зрад спричинило чимало проблем, пов’язаних із недоторканністю приватного (у даному випадку, віртуального) життя підозрюваної особи. Несанкціоноване перехоплення її електронних повідомлень заборонено законом, але коли інший член подружжя відчуває, що його зраджують, усі засоби стають придатними. Водночас, якщо в чоловіка чи дружини немає законних підстав зламувати захищений паролем ПК своєї половини, він (вона) може цілком легально читати всю пошту, отриману на комп’ютері, спільного користування.

Експерти попереджають, що багато чоловіків (дружин) вважають віртуальні романи абсолютно безневинною розвагою, тоді як їхні половини сприймають це найсерйознішим чином. Використовуючи спільний комп’ютер для контакту з віртуальними партнерами, вони немов посвячують когось третього в найзаповітніші таємниці родини, твердять психологи. Доступність і уявна анонімність віртуальних зв’язків підштовхують до зради навіть тих, хто ніколи не насмілився б «скочити в гречку» в реальному житті.

Відповідно до дослідження, проведеного Беатріс Майлхем з Університету Гейнесвіля у Флориді, 83% відвідувачів спеціальних чатів для одружених — Married And Flirting на Yahoo або Married But Flirting на MSN, 76 чоловіків і 10 жінок віком від 25 до 66 років, — не вважають, що обманюють своїх супутників життя, заводячи знайомства в онлайні. А інші 17% назвали це «слабкою» формою невірності, яку вони з легкістю можуть виправдати. Більшість опитаних заявили, що люблять своїх супутників життя, проте анонімність, яку забезпечує Мережа, дає їм привід шукати нові відчуття в Інтернеті. У такі інтернет-чати людей приводить нудьга, недостатня увага з боку партнера чи пристрасть до розмаїтості й веселого марнування часу. За словами пані Майлхем, опитані чоловіки передусім скаржаться на брак сексу в шлюбі. Чимало запевняють, що їхні дружини занадто зосереджені на вихованні дітей і зовсім не цікавляться сексом.