UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЩО НАМ КОХАТИ РАНО?

Гадаю, більшість зі мною погодиться, що любовні стосунки в підлітковому віці неминучі: людина вчит...

Автор: Анастасія Степула

Гадаю, більшість зі мною погодиться, що любовні стосунки в підлітковому віці неминучі: людина вчиться уживатися з іншою, близькою людиною, починає розуміти, що таке кохання, створює свій ідеал, учиться вибачати і просити вибачення, а головне — починає розуміти, що важливо, а що ні у стосунках двох людей.

Нещодавно країну облетіла, шокувавши багатьох, звістка про те, що 11-річна дівчинка в Харкові народила дитину. Це дало поживу для розмірковувань і написання багатьох статей. Випадок обговорювали не тільки журналісти. Подив викликає головним чином те, що дівчинка, котра стала мамою, навіть не підозрювала, що носить дитину, і не розуміла, як це усе сталося. Цей випадок я згадала тільки тому, щоб звернути увагу на один бік питання про раннє кохання і ранній секс. Хоча вважається, що нинішня молодь розбещена, насправді це не так. І в більшості випадків, коли молоді люди вступають у скороспілі інтимні зв’язки, вина лежить на дорослих. Річ у тім, що не багато батьків спокійно розмовляють на ці теми з доньками та синами. Дехто взагалі не говорить з дітьми про інтимні стосунки, як не говорив ніхто нічого і згаданій дівчинці-матері.

Сучасна молодь не настільки «беспредельная» у своєму житті, як заведено вважати. Люди, в яких я цікавилася їхньою думкою про ранній секс, — а їм від 15 до 25 років, відповідали, що в принципі проти сексу в 13—14 років. Але кожен робить у своєму житті вибір сам, без сторонніх впливів та підказувань.

Більшість підлітків намагаються починати інтимне життя з коханим або з людиною, з якою пов’язують тривалі стосунки й довіра. Звісно, трапляються випадки, коли дівчина спить із хлопцем лише з побоювання, що він її покине, вирішить, що вона маленька, почне зустрічатися з іншою, «дорослішою», а отже доступнішою. Але такі випадки, на щастя, поодинокі — сучасна молодь егоїстична. Було б значно менше проблем у житті і підлітків, і їхніх батьків, якби їм удалося домогтися порозуміння. Якщо старші розкидаються фразами на кшталт «навіщо тобі зустрічатися з кимось у 15 років?», то дитина, почувши це, не захоче ділитися з батьками ніякими переживаннями, радитися з ними, а отже наробить помилок.

Мені здається, батькам слід сприймати свою дитину як дорослу людину, розмовляти з нею серйозно, без глузувань і прикидання. І, звісно ж, без надмірної суворості та нав’язливості, найкращий тон спілкування — дружній. Вважаю, кожному слід згадати свої почуття, переживання в 15 років, зрозуміти, наскільки все це важливо для їхньої дитини.

Хоч би як мами й тата намагалися заборонити і захистити свою дитину від ЦЬОГО, вони можуть зробити тільки гірше, адже заборонений плід завжди солодкий, а секс у житті неповнолітніх усе ж таки є. У небагатьох сім’ях батьки спокійно розмовляють зі своїми дітьми на теми сексу та кохання. А якби ця тема порушувалася частіше, вашим дітям не довелося б займатися сексом по чужих квартирах, туалетах, вулицях, кінотеатрах, дискотеках, парках тощо. І через сильне відчуття протиріччя, через прагнення довести свою дорослість ніхто не робив би помилок, які кардинально впливають на майбутнє молодих людей.

Безпека сексу — важлива і невід’ємна проблема в житті підлітків. Абсолютна більшість користується презервативами, чимало тих, хто тривалий час зустрічається з однією й тією ж людиною, віддають перевагу оральним контрацептивам. Та все ж хтось іде на ризик, ніяк не убезпечивши себе. Напевно, тому настільки сумна статистика: з-поміж п’ятнадцятирічних дівчат народжують близько півтори тисячі на рік, шістнадцятирічних ушестеро більше, а сімнадцятирічних породілей — близько 30 тисяч на рік. Про засоби контрацепції знають майже всі, благо на телебаченні, радіо й в інших ЗМІ йде посилена пропаганда безпечного сексу, і це допомагає уникнути багатьох неприємностей. Трапляється, звісно, коли шістнадцятирічні дівчата сплять із дорослими чоловіками-бізнесменами за гроші, гарний одяг. Але це не правило, а винятки. Усе ж таки серед молоді модно мати тривалі стосунки. Зустрічатися з людиною, проводити з нею час серед друзів, ходити разом на вечірки, допомагати одне одному в навчанні, займатися сексом, разом відпочивати, знайомитися й нормально спілкуватися з батьками тощо. Майже сімейне життя. «Зустрічання» не полягають тільки у спільному поході в кіно чи кафе, у подарунках, квітах тощо. Слід зауважити, що вже багато батьків потурають своїм дітям і дозволяють їм більше, наприклад, залишають їх на вихідні самих, дозволяють ночувати одне в одного, проводити більше часу вдвох.

Розбещеність звичаїв, ранній секс, наркоманія, алкоголізм, проституція і багато інших пороків, звісно ж, властиві певній частині нинішньої молоді. І відповідь на запитання, чому існує певний відсоток таких молодих людей, необхідно адресувати передусім дорослим і всьому суспільству, яке зовсім не ідеальне.

Хочеться написати про світлі почуття, про те, що юність — це завжди свято, із щасливими чи не дуже закоханостями, з пошуком своєї половинки. Цьому дуже сприяє й те, що віднедавна у нашій країні, як і в багатьох інших, стали відзначати день святого Валентина, шанований передусім молодими. Більшість дорослих поки що тільки звикають до цього свята. Цього дня вулицями ходять люди з червоними сердечками, іграшками-поцілунками, стрічками, квітами, подарунками. Усі посміхаються і світяться щастям. Ніхто й гадки не має, що у цих людей теж є проблеми і вони намагаються їх вирішити, попри свій вік.