UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВЕСЕЛО, ВЕСЕЛО РІК НОВИЙ ЗУСТРІНЕМО!

Новий рік — особливе свято: цього дня як ніколи тісно переплітаються спогади про дитинство, події року, що минає, надії на рік майбутній...

Автор: Алла Котляр

Новий рік — особливе свято: цього дня як ніколи тісно переплітаються спогади про дитинство, події року, що минає, надії на рік майбутній. Передсвяткова метушня, незвичайно радісний хвойно-апельсиново-шоколадний запах, зелена ялинка, яка збуджено тремтить під мерехтливими прикрасами, налаштовують на неповторний новорічний лад. Це свято завжди таїть у собі трішки таємниці: ніхто не знає, яким буде наступний рік, якими подарунками порадує і чим засмутить. Навіть дорослим хочеться вірити в чудеса: новорічна ніч — час загадування потаємних бажань.

Кажуть, як (і з ким) зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Вважається, що це — сімейне свято, але нікому не забороняється зустрічати його в компанії друзів і колег вдома чи у нічному клубі, в лісі чи на борту «Конкорда». Якщо ж ви вирішили провести це свято вдома, зібравши невелику компанію, необхідно організувати його так, щоб воно запам’яталося на весь рік. Наступаючий 2002-й — рік Чорного Коня. А кінь виражає своє захоплення радісним іржанням. Виходить, зустріти цей рік потрібно весело.

Театр, як відомо, починається з вішалки, а свято — прямо у передпокої. Якщо ви чекаєте гостей, здивуйте їх тим, що, ледь переступивши поріг, вони зануряться в атмосферу свята і веселощів!

Святкові убрання. Новий рік годиться зустріти хоча б в одній новій речі — тоді протягом усього року у вас буде багато обновок. Дайте волю вашій фантазії. Чому б не надіти карнавальний костюм і не приготувати для гостей маски, паперові корони, віяла, мішуру? Можна оголосити, що в цю ніч усі мають бути одягнені в стилі ретро, і попросити гостей прийти в убраннях 20-х або 60-х років. У поєднанні з уміло підібраною музикою ніч набуде ностальгійного звучання.

Та навіть звичайне вбрання можна оживити новорічною мішурою — пов’язати її на голові, засунути в нагрудну кишеню піджака, приколоти на груди.

Ялинка. Гостей зазвичай запрошують на десяту-одинадцяту годину, щоб за старою традицією можна було провести старий рік і зустріти новий. Бажано, щоб до цього часу господарі були уже вільні від домашніх справ і могли зайнятися гістьми. Всі погляди, звісно, будуть спрямовані на ялинку. Можна нарядити її разом із гостями. Старі іграшки «з історією» є в кожному домі, і вам захочеться поділитися своїми спогадами. У будь-якому випадку невеликий екскурс в історію вашої сім’ї налаштує гостей на особливий ліричний лад.

Святковий стіл. Коли усі будуть у зборі, запрошуйте до столу. Новорічний стіл — це, звісно, дуже важливо. Але не збираються ж гості усю святкову ніч провести, не відходячи від столу. По-перше, це нудно. По-друге, багата їжа хилить на сон, позбавляє гостей веселощів і легкості. Тому переважати мають всілякі легкі закуски, салати, овочеві суміші. Звісно, будуть і гарячі страви, і фрукти, і пиріг або торт до чаю чи кава.

Аби новорічний стіл залишався гарним усю ніч, а не перші десять хвилин, краще взяти строкату скатертину темних тонів. Якщо ви ставите свічки на стіл, використовуйте низькі і розташовуйте їх так, щоб гостям було безпечно дотягтися рукою до страви або почаркуватися. Не варто залишати свічки за основне джерело освітлення — напівморок діє заспокійливо, і гостям захочеться спати.

Якщо хтось збереться йти раніше, приберіть зайві прибори і стільці, а решту гостей розсадіть вільніше. «Дірки» у застіллі суто психологічно створюють відчуття втрати, порушеного порядку, перерваного ланцюжка комунікації.

Подарунки. Новий рік завжди асоціюється з подарунками під ялинкою, і порушувати традиції не можна. Можна розвісити на мотузочці подарунки, а гостям запропонувати із зав’язаними очима зрізати один із них. Подарунки можна вручати як приз за найелегантнішу сукню, найкрасивіший танець, чудове виконання пісні. Завжди доречно подарувати ялинкові прикраси (адже в кожному домі ялинка!), книги (якщо ви знаєте читацькі переваги друзів), цукерки та шоколад, відео- й аудіокасети, засоби для ванної (гель, піна, сіль).

Якщо ви не можете дозволити собі купити дорогі подарунки для гостей, приготуйте веселі листівки з побажаннями і поздоровленнями і розвісьте їх у конвертах на ялинці — гості самі повинні знайти свій конверт. Можна покласти листівку з поздоровленнями на тарілку кожного гостя, заодно ви визначите, де хто буде сидіти.

Місця за столом можна й розіграти. Для цього картки заготовлюються в двох примірниках: один ставиться на стіл, а інший кладеться в капелюх, вазу, кошик разом з рештою. Прибуваючі гості беруть участь у цій бліцлотереї, де виграш — місце за столом. Такий спосіб розміщення за столом годиться і для малят, які ще не вміють читати: за яскравою веселою картинкою вони легко знайдуть своє місце. Після свята гості можуть забрати картки із собою на пам’ять. І, може, згодом у когось навіть збереться ціла колекція настільних карток.

Для любителів головоломок можна вирізувати з листівки фрагмент і покласти на тарілку. Гостю при вході вручити саму листівку — методом добору він знайде відсутній фрагмент і своє місце за столом.

Створіть дітям казку. Більше за все Новий рік чекають, звісно ж, діти. Якщо ваші друзі прийшли з дітьми, влаштуйте для них окреме свято — інсценуйте казку, що закінчується пошуком подарунків під ялинкою, організуйте парад масок, вийдіть із ними на вулицю і зліпіть сніговика.

Якщо дітей багато, можна організувати окремий дитячий стіл із новорічною випічкою та напоями. Не забувайте при цьому дотримуватися режиму, дозвольте дітям зустріти з вами Новий рік, однак через годину відправте їх спати, пообіцявши розповісти вранці чудову казку. Дорослі зможуть розслабитися, а діти не пропустять здоровий сон.

Розваги. Чудово, коли є свій тамада, коли ж його немає, ви повинні подбати про те, щоб хтось із гостей заздалегідь приготував новорічні тости.

Відірвавши увагу гостей від блакитного екрана, оголосіть святкову програму. Тут головну роль зіграє гарне знання талантів і хобі ваших друзів, а також фантазія. Як у будь-якій справі, головне — не переборщити і не перетворити зустріч Нового року на низку обов’язкових вправ.

Добре, коли є гітара чи караоке. Спів — чудовий супровід застіль. Існує сила-силенна способів перетворити спів на захоплюючу гру — можна вдавати знаменитих поп-зірок, решта гостей буде публікою. Нехай гості спробують змагатися в знанні новорічних пісень, хто більше знає, той отримає приз.

Танці, ігри, вікторини, конкурси з кумедними призами допоможуть зробити свято незвичним, веселим, пам’ятним. І не тільки малюки, а й дорослі із задоволенням грають в ігри, де потрібно проявити ерудицію, кмітливість, спритність. І призи, навіть найпростіші — кулькову ручку, гумку, календарик чи значок — одержують із великим задоволенням.

Господарю чи гостю можна попрацювати кіно- і фотокореспондентом, в іншій кімнаті можна зняти на камеру поздоровлення друзів один одному, а потім прокрутити їх перед усіма. Якщо ви вирішили виступити в ролі фотографа й увічнити на плівці ваше свято, використовуйте різні сцени — зніміть святковий стіл, прихід гостей, вручення подарунків, танці. Намагайтеся упіймати несподіваний момент, але так, щоб гості не позували і не бачили, що їх знімають.

Якщо ви зустрічаєте Новий рік разом цією компанією не вперше, зберіть фотографії минулого свята і зробіть альбом із веселими колажами на новорічну тему. Придумайте кумедні підписи, коментар, вірші. Роздайте кожному гостю по сторінці цього альбому.

Господиня може одягтися в циганський одяг і «наворожити» гостям долю на наступний рік.

Якщо ви дружите з сусідами і хочете їх поздоровити, домовтеся з ними про зустріч на сходовій площадці. Заздалегідь прикрасьте її мішурою, написами з жартівливими поздоровленнями і, може, маленькою ялинкою. У призначений час можна винести на сходову площадку невеликий столик із напоями і закусками. Ви й ваші гості, а також сусіди можуть позмагатися в умінні вимовляти короткі, але ємні тости. Якщо розміри площадки дозволяють, можна і потанцювати, а потім усією компанією вийти на вулицю: пограти в сніжки або запускати петарди.

З іграми, танцями, веселими витівками час пролетить непомітно. Ранок настає, ніч минає. Усі стомлені. Безсонна ніч бере своє. Перш ніж попрощатися з гостями, накрийте стіл для раннього сніданку. Це буде сигналом до закінчення свята.

За матеріалами Інтернету