UA / RU
Підтримати ZN.ua

УСЯКА ВСЯЧИНА

На жаль, чоботар без чобіт Якщо вірити Елен Фейн, то в шлюбі, як у спорті, головне — вчасно піти. Пр...

На жаль, чоботар
без чобіт

Якщо вірити Елен Фейн, то в шлюбі, як у спорті, головне — вчасно піти. Принаймні саме такий висновок зробили мільйони американок, які зачитувалися її першими двома книгами із серії «Перевірені часом секрети щасливого шлюбу». Особливого авторитету численним порадам, як підчепити й утримати чоловіка, демонструючи власну неприступність, надавав 15-річний шлюб самої пані Фейн. І ось, за три місяці до виходу у світ третьої книги порад, у пресі з’явилися повідомлення про майбутнє розлучення письменниці. Видавець уже заявив зацікавленій публіці, що в передмову до книги терміново вноситься додатковий абзац, який повідомляє про зміну сімейного стану Елен Фейн. Її співавтор, письменниця Шеррі Шнайдер, поки що залишається заміжньою.

Жінки
диктують закони

Ще недавно до законотворчості жінок допускали лише як виняток. Однак за останні 40 років у світі відбулися кардинальні зміни. В Америці, наприклад, частка жінок серед студентів юридичних вузів зросла з 4 відсотків до 50, а нинішнього року абітурієнтки, за прогнозами, і геть переважать кількістю представників сильної статі. Цей процес, як стверджують соціологи, не лише відбиває зміни в суспільстві, а й означає неминучість ще більших змін у майбутньому. Адже жіноча більшість у юридичних фірмах неодмінно змінить ведення юридичної практики, яка найчастіше характеризується як антагоністична, а також значною мірою вплине на дух і букву нових законів. Крім того, саме випускники юридичних вузів найчастіше обіймають важливі керівні посади і стають політичними лідерами.

Втім, усі ці зміни у вищих ешелонах влади відбудуться не так і швидко. Адже поки що переважання чисельності реєструється на нижчих щаблях юридичної піраміди. Що ж до вершини — у Нью-Йорку, наприклад, частка жінок серед спеціалістів юридичних фірм становить 41 відсоток: це дуже високий показник. Однак серед партнерів тих самих фірм жінок набирається не більше 14 відсотків. А з 655 федеральних суддів лише 136 — жінки. Не більше 20 відсотків загальної кількості становлять і жінки—професори вищих юридичних шкіл. Почасти це пояснюється усталеними соціальними стереотипами, почасти — більшою зайнятістю жінок і їхньою більшою зацікавленістю сімейними проблемами. Однак опитування громадської думки, проведені серед нинішніх абітурієнток юридичних вузів, а також серед юристів вищого рангу, свідчать, що така ситуація протримається не дуже довго.

Оксана ПРИХОДЬКО
за матеріалами зарубіжної преси

Фізкультура може стати наркотиком

Англійські психологи провели дослідження жінок різного віку, надмірно захоплених заняттями фізкультурою та спортом, включаючи модні нині аеробіку, шейпінг, фітнес. Адже їхніми пацієнтками нерідко ставали жінки саме з таким хобі.

Вчені вивчали стан фізичного й психічного здоров’я кількох сотень жінок — членів спортивних клубів і секцій, які ніколи не пропускали занять. Ліниві та прогульниці відсіювалися.

У багатьох фанаток будь-яких помітних фізичних чи психічних відхилень фахівці не виявили. Проте їх насторожило те, що в деяких із жінок пристрасть до фізичних вправ поєднувалася з погіршенням апетиту. Майже в кожної з таких жінок порушувався менструальний цикл і були серйозні психологічні проблеми, приміром, надмірна фіксація на іміджі та низька самооцінка. Під час експерименту за допомогою психотерапії вчені допомогли деяким із них зняти ці проблеми. І що ж? Частина фанаток залишила заняття в клубі, мотивувавши це тим, що хоче тепер більше часу приділити сім’ї чи іншим цікавим заняттям.

Тест для наречених

Британські дослідники запропонували дати рішучий бій одній з найпоширеніших хвороб, які передаються статевим шляхом, — генітальному хламідіозу й розробили спеціальний проект профілактичних перевірок усіх молодих британців. Відповідно до нього, кожна дівчина, яка звернулася до фахівця з планування вагітності чи гінеколога або зібралася заміж, повинна в обов’язковому порядку пройти тест на хламідії. А молоді чоловіки змушені будуть здавати такі аналізи при візиті до будь-яких лікарів — від офтальмолога до дантиста.

Починаючи з 1988 року хламідіоз став однією з найпоширеніших хвороб у Європі, в тому числі у Великобританії. Хворобою уражено майже половину населення країни. Ця недуга, перебіг якої звичайно триває без будь-яких симптомів, може призвести до негативних наслідків. В Англії і так з різних причин простежується зниження народжуваності, а хламідіоз веде до безплідності.

Підготувала
Валентина Гаташ