UA / RU
Підтримати ZN.ua

УЧОРА В БЕРЛІНІ РІЗАЛИ ЗОЛОТО

Так, учора на стадіоні в Берліні, де проходила Олімпіада 1936 року, відбувся останній, сьомий етап Зо...

Автор: Володимир Травневий

Так, учора на стадіоні в Берліні, де проходила Олімпіада 1936 року, відбувся останній, сьомий етап Золотої ліги і визначилися щасливці, які зуміли по п’ять разів із семи домогтися перемоги на етапах і, отже, заслужили свою частину золота з п’ятдесятикілограмового призового фонду. А шостий етап у Брюсселі був надзвичайно захоплюючим і цікавим, з огляду на присутність найяскравіших зірок легкої атлетики. Щоправда, оригінальний вітер, який крутився у центрі стадіону, ускладнив ситуацію в секторі для стрибків у довжину, де постраждала найбільша і найнестабільніша в цьому виді спортсменка Меріон Джонс. За сорок хвилин до початку змагань у стрибках їй довелося прорепетирувати на доріжці майбутню олімпійську ситуацію в бігу на 100 метрів. Серед восьми учасниць зоряного забігу не було Жанни Пінтусевич, зате вперше після дискваліфікації потрапила в одну компанію з Джонс Мерилін Отті, але успіху не досягла — тільки шоста на фініші з часом 11,18 секунди. Севатеда Файнс із Багам навіть виграла в Джонс на старті, проте нічого хорошого з цього ні для неї, ні для інших учасниць змагань не вийшло. Джонс невблаганно котилася вперед, із кожним метром нарощуючи швидкість. Зустрічний вітер в 1,3 метра на секунду перешкодив їй показати в результаті щось історичне, однак і попри те час 10,83 секунди виявився її другим офіційним досягненням у сезоні. Дванадцять років тому навіть незламна й легендарна Флоренс Гріффіт-Джойнер усі свої найкращі результати показала з дозволеним попутним вітром, і тільки Гейл Діверс змогла 1992 року в Барселоні виграти Олімпіаду з часом, на одну соту секунду кращим, ніж нині пробігла Джонс.

А тепер згадаємо, що в Сіднеї 27 вересня Джонс братиме участь вранці в забігу на 200 метрів, а ввечері, за десять хвилин до початку фіналу в стрибках у довжину, змагатиметься у чвертьфіналі на цій дистанції. Не хочеться навіть коментувати цю фантастичну ситуацію. В кожному разі, в Брюсселі Джонс виявилася нездатною змінити ритм бігу на стометрівці на ритм розбігу в стрибках у довжину. Позначився ще й нестійкий вітер. Джонс «згоріла», зробивши лише два вдалих стрибки, кращий із яких — 6,59 метра приніс їй тільки п’яте місце. Росіянка Тетяна Котова витримала боротьбу нервів і стрибнула на 6,96 м, залишивши позаду Хайке Дрехслер, Фіону Мей і чемпіонку світу Нюрку Монтальво.

Морісу Гріну на стометрівці пощастило більше, ніж жінкам. Вітер був попутний, але на одну десяту метра за секунду швидший від «законного», і чудовий результат Гріна 9,88 секунди офіційно не визнаний. Свого співвітчизника Бернарда Вільямса американець випередив на 0,13 секунди.

Нещодавно Майкл Джонсон постраждав від судоми в забігу на 200 метрів, а в Брюсселі він міг би сказати супротивникам знамениту фразу з анекдоту: «Не дочекаєтеся, хлопці!» Після прикрощів із сухожиллям він уперше вийшов на старт ще однієї своєї коронної дистанції — 400 метрів і, як звичайно, із байдужим діловим виглядом прибув до фінішу попереду всіх метрів на сім. Усе ж браві заяви перед стартом не зовсім оправдалися — Джонсон не зміг поліпшити результат 44 секунди, хоча обіцяв розміняти навіть свій світовий рекорд — 43,18 секунди.

Для нас найцікавішою була чергова дуель у штовханні ядра українця Юрія Бєлонога і лідера сезону американця Адама Нельсона. Цього разу заокеанський богатир врахував уроки недавньої поразки і знову був першим — 21 м 58 см, а Юрій штовхнув ядро на 21,10 м.