UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЛІДЕРІВ Є РЕЗЕРВ

Є щось символічне в тому, що зимовий чемпіонат країни з плавання відбувся в Харкові, який представляє дворазова чемпіонка Сіднейських ігор Яна Клочкова...

Автор: Анатолій Гущин

Є щось символічне в тому, що зимовий чемпіонат країни з плавання відбувся в Харкові, який представляє дворазова чемпіонка Сіднейських ігор Яна Клочкова. Саме звідси, з олімпійського центру «Акварена», вирушали в далеку путь різними маршрутами провідні українські майстри. Лідерів відбирали на липневий чемпіонат світу до Фукуоке (Японія). Юніорів на початку того ж місяця чекає європейська першість на Мальті. Визначалися й учасники серпневої Всесвітньої універсіади, яку прийме Пекін. Втім, у них мають пройти ще Всеукраїнські студентські ігри. Ну, а хіба не з «Акварени» розпочався ще довший заплив до олімпійських Афін 2004 року?

Турнір був відкритим, і, крім господарів, у складі понад трьохсот учасників виступали білоруси, молдавани та узбеки. Чотири заслужені майстри спорту — Яна Клочкова, Денис Силантьєв, Світлана Бондаренко, Павло Хникін та 16 майстрів міжнародного класу. Такий високий рівень нинішнього українського плавання. Після досить тривалого спаду воно в другій половині 90-х років знову осідлало хвилю.

Були й рекорди, і високі результати, що, безумовно, прикрасило змагання. І значною мірою, як підкреслив генеральний секретар національної федерації, старший тренер збірної Ганна Кокоша, цьому сприяла чудово підготовлена база. Отже, свято плавання вдалося. Так вважають всі учасники, і особливо гості з трьох країн. Україні, на думку фахівців, необхідні такі міжнародні турніри.

На чемпіонаті встановлено чотири рекорди країни та шість юнацько-юніорських досягнень. Проте однією з найпомітніших тенденцій змагань стало різке зростання рівня конкуренції лідерам із боку перспективної молоді. Ганна Кокоша стверджує: «Турнір засвідчив, що в нас є справжній резерв». А прикладів далеко шукати не треба.

Так, Клочкова виступала не у своєму коронному комплексному плаванні, а в складових його стилях. Перевіряла можливості, підтягувала слабкі сторони. Однак це аж ніяк не применшує значимості успіху 15-річної Ірини Амшеннікової, яка випередила Яну в спринті на спині. Дівчина виросла в Комсомольську, що на Полтавщині, а нині тренується в Києві у Володимира Шамича. Раніше була помітна хіба що на юнацьких змаганнях. І ось солідний ривок у дорослу компанію. Добре виявив себе й 17-літній Сергій Адвєна, ще один підопічний Шамича. Причому не лише серед однолітків: узяв «бронзу» на дистанції 200 м в плаванні на спині серед чоловіків.

Силантьєв поступився на стометрівці батерфляєм. Так, і через кілька місяців позначається величезна психологічна напруга сіднейського турніру. Однак як виріс 19-літній Андрій Сердінов, який понюхав олімпійського пороху та обігнав Дениса! Адже раніше Силантьєв майже на півбасейну випереджав інших. Отже, вже сміливо можна говорити про спадкоємність. Як і в плаванні на спині, де Володимирові Ніколайчуку все достойніше протистоїть В’ячеслав Ширшов. А того наздоганяє 18-річний Андрій Олійник.

Однак випробувана гвардія так просто не здає позицій. Дистанція 200 м на спині: Клочкова обновила національне досягнення 14-річної давності. Ігор Червинський побив рекорд України в запливі на 800 м кролем. На 50-метрівці батерфляєм і на спині Сердінов і Амшеннікова домоглися того самого. А в спринті брасом Олег Лисогор показав третій час в історії плавання. Однак він навіть не став... національним рекордом. Тому що той (одночасно й світовий) належить одеситові Олександру Джабурії. Проте Олег проплив блискуче.

В «Акварені» визначилися вісім учасників майбутнього чемпіонату світу. У складі дюжини юніорів, яких відібрали на європейську першість, можливі певні корективи.