UA / RU
Підтримати ZN.ua

…ЦЕ ІСТОРІЯ МОДИ

Ваш вихід, королево! І вона вийшла під оплески. Але це вже було не в Англії, а в Україні. Де кожна жінка — королева, так уже природа постаралася...

Автор: Ірина Бажал

Ваш вихід, королево! І вона вийшла під оплески. Але це вже було не в Англії, а в Україні. Де кожна жінка — королева, так уже природа постаралася. «Слов’янки дуже гарні, нам до лиця багато що, ми розкріпаченіші. Запитайте будь-якого іноземця — наші жінки вдягаються набагато цікаві-ше, і краще, і гарніше. Основна маса в Європі не витрачає стільки грошей на одяг. Ми ж любимо вдягнутися смачно», — вважає дизайнер Вікторія Гресь. І тому королева в неї стала не лише центром і темою осінньо-зимової колекції «100 років королеві», а й символом української жінки взагалі.

Життя англійської королеви випало на період фундаментального становлення моди, і століття її — гарний привід вшанувати жінку, яка стала символом епохи, і пригадати, як одягалися тоді ж українські жінки. І, можливо, щось запозичити.

Звичайно, замахнутися на свята святих — історію — це зобов’язує. Проте є речі, які перебувають поза часом, є закони, які не потрібно вигадувати наново. Є пропорції фігури, є канони краси. І мода, підступна, примхлива й мінлива, хоча постійно й робить спроби їх зламати, усе ж до них повертається. Подивіться на сьогоднішню моду — останні покази у світі наочно демонструють повернення до вже винайденого велосипеда.

Ретроспекція моди — річ досить складна. Власне кажучи, мене звернення Вікторії до подібної теми не здивувало. Це природно для дизайнера, який за характером дослідник. Ступивши на шлях монументальності, Вікторія Гресь, щоправда, не розмахнулася на масштабне полотно, накидала витончені штрихи — подібно до ескізів, які зазвичай робить дизайнер на початковому етапі створення моделі.

«Скажемо так, це був реверанс у бік моди наших бабусь. До речі, дуже схематично подано моду 40-х років. Я передивилася величезну кількість журналів, але не знайшла жодного радянського модного журналу 40-х років. Її довелося відстежувати в німецьких, французьких виданнях — адже, незважаючи на війну, мода ж нікуди не щезала. І в нас носили майже те саме, що й у Європі, але в інших, жорсткіших пропорціях — як дозволяла війна. Були війни, були трагедії, але була й мода, жінки могли розслабитися в одязі, і це допомагало не лише жити, а й виживати».

Ретроспектива ретроспективою, але що ж до цього сезону, то Вікторія Гресь пропонує шити речі з твіду — ця тканина давно не була в полі зору модельєрів, а речі, пошиті з неї, такі зручні й затишні. І комбінуються з чим завгодно. Звертає також увагу на плюш — нині він надто актуальний у Європі. Взагалі модні будь-які ворсисті тканини.

Колірна гама — синьо-зелена (за бузково-рожевою, що була актуальна нинішнім літом, за канонами йде саме вона). Хоча непогано мати в гардеробі хоча б одне червоне вбрання.

Стосовно фасонів чітких рекомендацій немає — зараз немає нічого не модного.

«Ще я б хотіла порадити нашим жінкам, — зазначає Вікторія Гресь, — прислухатися до порад дизайнера. Сьогодні настав час стилістів. Адже найбільший наш бич — ми не навчилися вибирати. Навіть ковбасу й ту не можемо вибрати. Повинний бути момент вибору, потрібно усвідомлювати — чи подобається тобі річ. Ми ж дотепер усі в стереотипах. Тому їхню руйнацію слід довіряти фахівцям».

Чи варто тягти минуле в майбутнє? А якщо в населення є генетична схильність до романтизму? Адже зрештою річ не в мереживах і оксамиті, головне, щоб костюмчик сидів.