UA / RU
Підтримати ZN.ua

Травматизм — основна причина смерті дітей

Нещасні випадки, травми й отруєння становлять четверту частину всіх випадків дитячої смертності в Україні...

Нещасні випадки, травми й отруєння становлять четверту частину всіх випадків дитячої смертності в Україні. Найбільше занепокоєння в медиків викликає побутовий травматизм. Більшість випадків, зазначають у Мінздоров’ї, пов’язано з необережністю дорослих, котрі не завжди думають про безпеку дітей, залишаючи без належного нагляду окріп, електроприлади, гострі предмети, не вживають заходів, аби запобігти паданню дітей із висоти. Збільшується рівень вуличного травматизму, від якого кожного року страждають майже 100 тисяч дітей. Побутові травми щорічно отримують близько 300 дітей із 10 тисяч.

Кількість випадків дорожньо-транспортного травматизму дорівнює не більш як 1%, проте наслідки ДТП часто спричиняють інвалідність або навіть загибель дитини. Рік у рік спостерігається зростання шкільного травматизму: щорічно травми одержують майже 22 тисячі школярів. Найвищий рівень травматизму школярів в Криму, Запорізькій, Харківській, Чернігівській, Черкаській областях, Києві й Севастополі.

За даними прес-служби Мінздоров’я, найхарактерніші дитячі травми — поверхневі рани й ушкодження, ушкодження судин, сторонні тіла. Вони становлять, відповідно до торішніх даних, майже половину всіх травм, 20% — переломи кистей рук, 11 — розтяги й вивихи, 6 — переломи кісток ніг, по 4% — опіки та внутрішньочерепні травми. Переломи черепа, хребта, кісток тулуба, травми внутрішніх органів грудної і черевної порожнини, нервів і спинного мозку разом дорівнюють не більш як 1%, але саме вони найчастіше призводять до летального фіналу серед дітей.

Проте, зауважує Мінздоров’я, протягом останнього десятиліття в Україні спостерігається стабільна тенденція до зменшення смертності дітей до 14 років. Для подальшого зниження рівня смертності серед дітей у результаті травм важливо розвивати службу швидкої і невідкладної допомоги, навики подання першої невідкладної допомоги серед населення та взаємодію різних служб, вважають у Міністерстві охорони здоров’я.