UA / RU
Підтримати ZN.ua

ТЬХУ, ТЬХУ, КОЛИ Б ЧОГО НЕ СТАЛОСЯ!

Незбагненне й нерозгадане завжди викликало в людини страх і дискомфорт. Забобони прийшли до нас і...

Автор: Алла Феофанова

Незбагненне й нерозгадане завжди викликало в людини страх і дискомфорт. Забобони прийшли до нас із давніх часів, коли безсилі перед лицем природи люди намагалися знайти пояснення всьому, що відбувалося навколо, і в такий спосіб одержати над предметами і явищами хоча б примарну владу. Багато людей вірять у забобони і сьогодні. Адже наші знання про всесвіт усе ще недосконалі.

У багатьох країнах існують забобони, пов’язані з вибором супутника життя і весіллям. Так, у Шотландії, наприклад, вірять, що якщо в майбутнього чоловіка другий і третій пальці стопи однакової довжини, він погано ставитиметься до дружини.

Щодо весільного вбрання, то в Аргентині наречена обов’язково повинна одягнути щось старе і щось нове, щось блакитне і щось позичене: це сприятиме благополуччю подружнього життя.

У Франції вважають, що наречена біля вівтаря в жодному разі не повинна оглядатися. А якщо оглянеться, значить, шукатиме іншого чоловіка. Ще гірше, якщо наречений на шляху до вівтаря зверне увагу на іншу жінку — такий шлюб буде недовгим.

Щоб майбутній шлюб був щасливим, в Іспанії на весілля приносять домашню кішечку.

На Кубі вірять, що пара — закохані або подружжя, — зустрівши на своєму шляху якусь перешкоду, в жодному разі не повинні роз’єднуватися й обходити її з різних боків — це призведе до розлучення.

Народження дитини — один із найважливіших моментів у житті сім’ї. У ескімосів жінка від початку вагітності і до пологів повинна їсти тільки те м’ясо, яке добуває її чоловік. Через два тижні після пологів ця заборона знімається, але кістки від м’яса все одно не можна виносити за межі житла: недотримання цих двох правил принесе дитині життєві невдачі. Якщо до того ж це перші пологи, ескімосці забороняється їсти й пити просто неба. У неї має бути своя окрема вода, яку ніхто, крім неї, не повинен пити.

На Кубі вагітним забороняється дивитися на місячне затемнення, інакше дитина народиться з великою пігментною плямою на обличчі.

А от перси вірили, що якщо розповісти комусь про вагітність раніше, ніж мине три місяці, — дитина помре.

У США вважають, що вагітна жінка, навіть знаючи про стать майбутньої дитини, в жодному разі не повинна нікому про це розповідати.

Від пристріту в Сербії праву ручку новонародженого обв’язують червоною ниткою.

А в Китаї й сьогодні існує оригінальний спосіб перевірки розумових здібностей немовляти. Перед новонародженим кладуть ножиці: якщо він їх схопить, це означає, що народився розумник. На Кубі ж у жодному разі не можна класти ножиці на ліжко — це на нещастя. Якщо вони впали на підлогу, слід спочатку наступити на них ногою, а вже потім підняти.

Існують забобони, пов’язані з хворобами і смертю. Якщо хтось умирає в племені індіанців чиннокі, всі одноплемінники, які носять те саме ім’я, що й небіжчик, негайно змінюють його — вони вірять, що смерть переслідує не людину, а ім’я.

В Ірані вважають, що якщо на будинок сяде сова, то в ньому обов’язково хтось помре або будинок буде зруйнований. А турки кажуть, що смерть входить у дім, коли його будівництво й оформлення завершене, тому потрібно, щоб вдома завжди залишалося що доробляти.

Безліч забобонів пов’язано з грошима: у США вірять, що якщо дорогою знайдеш пенні — цілий день щаститиме.

У Японії, якщо ваш клієнт вранці повернув куплений напередодні товар, — цілий день буде погана торгівля. А от якщо ви добре сховаєтеся в японському суді і побачите свого опонента раніше, ніж він помітить вас, виграєте процес і гроші будуть вашими.

У Норвегії свій спосіб розбагатіти: потрібно впіймати рибу голими руками і втримати її, щоб не вислизнула.

Щодо щастя й талану, то норвежці твердо знають: якщо вам довелося протягом одного дня тричі з’їздити в те саме місце — це до невдачі.

На Мадагаскарі під час грози не можна визирати надвір крізь дверний проріз.

А в Індії вірять, що невдачу приносять голуби.

В’єтнамці вважають, що якщо в перший день нового року за місячним календарем у дім забреде собака — цього року матеріальний добробут сім’ї підвищиться. Добре також, якщо зайде волоцюга, але погано — якщо людина з поганим характером або кішка. А йдучи з дому ворога, рекомендується добре витерти ноги.

У США не заведено тиснути руку на знак привітання через поріг. Це означає, що ти приносиш невдачу господарям. Наші предки, східні слов’яни, теж забороняли здоровкатися через поріг. Вони вірили, що відразу за порогом починається царство мертвих, і небезпечно його зв’язувати з царством живих. Через поріг не рекомендувалося навіть розмовляти.

У Канаді, побачивши перший свіжий каштан, потрібно сховати його в кишеню і носити протягом року — на щастя.

У Японії точно відомо, які дні щасливі, а які — ні, вони навіть позначені в деяких місячних календарях. Наприклад, «сеншо» — день, коли пощастить уранці й не пощастить пополудні; «томобіки» — день, коли пощастить уранці й увечері, але не опівдні; «сенпу» — день спокою, коли поталанить пополудні. Найщасливіший день «тайан» — цього дня влаштовують весілля, розпочинають тривалі подорожі і важку важливу роботу. Зовсім нещасливий — «буцумеци» — день смерті Будди, цього дня не рекомендується братися до важливих і значимих справ.

У Китаї до біди і нещасть призводить убивство таргана. А от в Ірландії тарганів не шанують. Для того, щоб позбутися їх назавжди, потрібно впіймати одного таргана і прив’язати до нього нитку, за яку беруться всі члени сім’ї й із заплющеними очима тягнуть таргана на вулицю. Цю процедуру потрібно неодмінно виконати ввечері дня Святого Пилипа.

Зірки, що летять небом, — це сяючі камені, що їх янголи жбурляють у темні сили, які намагаються дістатися раю і зруйнувати його, вірили араби. Гарне повір’я. Нехай у кожного з нас буде свій янгол-охоронець, який ніколи не схибить, володіючи невичерпним запасом зірок.