UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телеотрута для сімейного споживання

Минулого тижня народ чекав п’ятниці. Увечері на «1+1» реклама обіцяла документальний фільм для сімейного перегляду, тобто прийнятний для будь-якого віку...

Автор: Людмила Смольська

Минулого тижня народ чекав п’ятниці. Увечері на «1+1» реклама обіцяла документальний фільм для сімейного перегляду, тобто прийнятний для будь-якого віку. І дочекалися… Одразу після новин, в яких іще раз було анонсовано «шедевр» з участю Кашпіровського, почалося масове споживання телестрави.

Так, я знаю, що треба в усьому шукати користь і позитив. І я була впевнена, що знайду їх. Професійний інтерес спонукав перевірити власні припущення, а обивательська цікавість вимагала дива. «Буде масове зцілення від грипу і установка на тотальне здоров’я» — думалося мені і ще багатьом заінтригованим. Та яке ж було здивування, коли замість очікуваного зцілення з телевізора в підсвідомість простодушного глядача почали вприскувати чималу порцію інформаційної отрути. Ні надії, ні пояснень, ні конструктивних порад чи бодай підтримки ми, населення, прикуте авторитетним медіумом до екранів, не отримали. Не візьмуся докладно переповідати сюжети та спецефекти, використані авторами руйнівного продукту. Скажу лише, що наскрізною темою була фатальність і смерть як її неминучий й «страшний» прояв. Тут і екстрасенси, і знімки численних скривавлених тіл хлопчиків, пошматованих маніяком, які демонструвалися флеш-кадрами протягом майже всього фільму, і муки до дрібних подробиць жертв фатуму — усе це брудним потоком злоякісного сценарно-режисерського блювотиння пролилося на бідні й без того заморочені голови наших співвітчизників. При цьому сам Кашпіровський виступав у ролі буцімто експерта. З його уст періодично лунало буквально таке: енергії не існує. Так він відсікав намагання кількох персонажів передати або пояснити спостережені явища. Саме так — ніякої енергії! Що ж тоді? А нічого. Думайте, що хочете, живіть із цим новоотриманим «багажем». А може, й не живіть?

Спостерігала цей документальний матеріал суто раціонально: усвідомлювала прийоми, підходи, психотехніки, використання властивостей уваги та запам’ятовування — не втягувалася, одним словом. І все одно зазнала неабияких збитків. Пригніченість, почуття безвиході, смуток на розрив душі — ось результат дії деструктивних «закладок» фільму. «Кому це було потрібно? Навіщо? Хто замовив і оплатив даний проект?», — не давали спокою запитання. І от яких висновків дійшла.

Завданням фільму було посіяти й посилити захований у підсвідомості страх смерті, який є джерелом усіх фобій, тривожності, невпевненості, депресивності, залежностей, ірраціональної агресії. Як засоби використано навіювання, тобто разючу, логічно не обґрунтовану інформацію. Твердженням, що енергії не існує, вибивалася концептуальна платформа нескінченності й мінливості буття в його енергетичній сутності та варіативності форм (духовна модель безсмертя).

Метою замовлення було, очевидно, ослабити здатність критично аналізувати події, приймати вольові рішення, тобто ще більше емоційно узалежнити людей від зовнішніх джерел, зробити їх іще більш невротизованими.

Взагалі у невротика є два шляхи. Він, як людина страждаюча (homo suffering), спонукає припинення неконструктивного «застряглого» стану. Психіка дає «добро» на скасування імунного захисту, і підсвідомість включає програму на самоліквідацію. Така програма активується приблизно 6—8 місяців. За цей час суїцид, онкохвороба, наркоманія або алкоголь добивають зруйновану особистість. Є й інша розв’язка — в такому стані людину підхоплюють новоявлені «месії» і дають їй «останню надію», тобто роблять її рабом чужої волі всерйоз і надовго.

Особисто мені, щоб позбутися занесеного в душу «вірусу», знадобилося півторагодинне спортивне тренування, ванна з ефірними маслами, читання духовної літератури, спілкування з близькою людиною і написання цієї статті. Звісно, час лікує. Усі, хто розібрався, теж, хочу вірити, вилікуються. Ми, українці, зворушливі у своїй ірраціональності. Нашій ментальності приписують багато всякої всячини. Але згадаймо, що ми ще й дуже талановиті — в нас гострий розум, ми естетично спрямовані, ми любимо любити, маємо генетичний потенціал красивого здорового тіла. Раціональний, емоційний і тілесний інтелект у своїй триєдності — це те, поклавшись на що, можемо творити своє кіно, бути свідомими режисерами власного шляху, непростого, але такого цікавого...