НАУКА СПРИЯЄ РЕКОРДСМЕНАМ
Яка провідна спортивна компанія світу завоює більше «золота» на Олімпіаді в Сіднеї? Ось так говорять зараз про майбутні бої на Зеленому континенті експерти, тому що на допомогу найсильнішим спортсменам прийшли новітні досягнення науки та техніки.
Їх узяли на озброєння провідні компанії світу, що працювали на Олімпіаду в Сіднеї, яка завдяки генію вчених і дизайнерів стане найбільш високотехнологічною в історії спорту. В умовах, коли не метр і не крок, а соті частки секунди відділяють чемпіона від переслідувачів, на допомогу залізній волі, непохитному прагненню до перемоги й неймовірній витривалості приходять новітні, найдивовижніші наукові галузі.
Фірма «Адідас» виготовила форму, здатну підтримувати спортсмена в розігрітому стані. Тиск костюма на тіло зменшує вібрацію м’язів і покращує кровообіг. Іншим шляхом пішли фахівці фірми «Найк». При створенні свого «швидкого» костюма вони використовували закони фізики. Ключові м’язові зони спортсмена «одягнені» в тканину темнішого кольору, яка краще прогріває м’язи, беручи максимум тепла з сонячних променів.
Компанія «Спідо» розробила костюм «Фастскін», що підвищує можливості плавця на три відсотки. «Зубчики» на його поверхні повторюють форму акулячої луски. На озброєнні олімпійців і кросівки фірми «Рібок» «Де-ем-екс», блукаюче повітря в підошвах яких робить більш плавним і ефективним біг спортсмена. Відома корпорація «Брітіш аероспейс» допомогла яхтсменам у розробці винятково міцних і легких щогл з вуглецевого волокна.
РІСТ — НЕ ПЕРЕШКОДА
Найвищий спортсмен, який братиме участь в Олімпіаді в Сіднеї, — китайський баскетболіст Йао Мінь, ріст якого — 2 метри 27 сантиметрів. Найнижчий атлет майбутніх Олімпійських ігор — бразильська гімнастка Даніела Іпполіто. Наймолодший спортсмен — 14-річний плавець з Омана Халід Аль-Кулаїбі, а найстарший — 63-річний полковник Брюс Мередіс із Віргінських островів, який братиме участь у змаганнях зі стрільби.
ХОЧ АКУЛИ НЕ АКТИВНІ
Надзвичайні заходи безпеки щодо захисту триатлоністів, які проведуть плавальний етап у водах Сіднейської затоки, вжиті організаторами Олімпійських ігор-2000. Відкритою водою триатлоністи мають подолати 1,5 кілометра, а потім 40 км на велосипеді й 10-кілометровий крос.
Як заявив представник організаторів, на озброєнні підводного патруля є електророзрядники, що відлякують морських хижаків. Окрім того, зважаючи на температуру води о цій порі, яка становить близько 15 градусів за Цельсієм, спортсмени плистимуть у гідрокостюмах. Це, як вважають фахівці, є додатковим маскувальним фактором.
Генеральна репетиція для антиакулячого патруля відбулася на олімпійській трасі, коли до неї призвичаювалися 70 спортсменів. Їх супроводжували п’ять водолазів, озброєних електророзрядниками, а один з них ще мав 15-сантиметровий ніж. На журналістів він справив особливе враження. Як пояснив командир водолазів Нік Марті, цим ножем перерізають мотузки, а не захищаються від акул. Останніх, до речі, під час репетиції взагалі не побачили.
— Небезпека нападу акул о цій порі року скоріше теоретична: вони зараз неактивні, — заявив керівник аквалангістів. — Однак підвищені засоби безпеки доречні. Вони нададуть комфортності змаганням.
НАРКОТИКИ — НЕ ДОПІНГ?
Приголомшливу заяву зробив лікар олімпійської збірної Австралії Брайан Сендо. На його думку, не має сенсу карати спортсменів, які вживають марихуану, кокаїн та інші наркотики, оскільки на результат вони суттєво не впливають.
В інтерв’ю «Сідней Морнінг Геральд» Сендо, який за сумісництвом обіймає посаду президента Австралійського допінгового спортагентства, заявив, що вживання наркотиків — це виключно соціальна проблема і немає жодного сенсу вводити їх до списку заборонених препаратів. Щоправда, лікар обмовився, що його точка зору не збігається з позицією Олімпійського комітету Австралії.