UA / RU
Підтримати ZN.ua

СТУДЕНТИ ПРОТИ ТЕРОРИЗМУ

Терористичні акти в Сполучених Штатах Америки — ще одна чорна сторінка в історії. Людство пережив...

Автор: Антоніна Ижицька

Терористичні акти в Сполучених Штатах Америки — ще одна чорна сторінка в історії. Людство переживає шок і все чіткіше усвідомлює: тероризм виникає не на порожньому місці, нерідко воно його й провокує, закриваючи очі то на незаконну торгівлю зброєю, то на наркотичну лихоманку.

США завдали удару у відповідь. Але чи є це найдоцільнішим виходом із ситуації, яка склалася сьогодні у світі? І як світовій спільноті відреагувати на те, що від рук терористів загинули, крім американців, громадяни шістдесят однієї країни світу? І чи можна вважати військові методи розв’язання проблеми тероризму найдоцільнішими?

Саме цим питанням було присвячено дискусію за «круглим столом» у Міжнародному інституті лінгвістики і права — вузі, що готує майбутніх дипломатів, журналістів, фахівців з міжнародного права та міжнародних економічних відносин. У дискусії взяли участь народний депутат України Г.Удовенко, радник з політичних питань посольства США в Україні Дж.Хайленд, Надзвичайний та Повноважний посол Афганістану в Україні Мухаеддін Масуд, ректор інституту професор Х.Хачатурян, викладачі та студенти.

«Бернард Шоу сказав, — зазначив професор Х.Хачатурян, — що найбільший злочин — це безкарність. Злочинців необхідно карати, але від цього не повинні страждати непричетні до злочину. З тероризмом слід боротися всім миром. Тероризм — це зло». Такої думки були всі учасники «круглого столу».

Посол Афганістану Мухаеддін Масуд висловив позицію офіційного уряду Афганістану, що вже кілька років перебуває в стані війни з талібами, котрі окупували частину території країни. Уряд Афганістану сподівається, що США не завдаватимуть ударів, від яких загинуть тисячі мирних жителів, і допоможе уряду Афганістану здолати «Талібан».

Радник з політичних питань посольства США в Україні Дж.Хайленд заявив, що терористичні акти 11 вересня — «це напад не на США, а на цивілізацію, демократію та людську гідність». Пан Хайленд запевнив, що США ні в якому разі не збираються починати «хрестовий похід проти ісламу», оскільки вони поважають цю релігію і багато хто з американців є мусульманами. Він також закликав до світового єднання в боротьбі з тероризмом.

Народний депутат України Геннадій Удовенко висловив своє співчуття американському народові і заявив, що Україна як держава категорично засуджує тероризм. Крім того, пан Удовенко додав, що проблема тероризму є актуальною саме для України, бо вона — транзитна держава загальної міграції. «У нас немає східного й південного кордонів, бо вони ще не демарковані. А західний охороняється, навпаки, дуже добре. Тому емігранти зі східних країн, яких затримують на західному кордоні, «осідають» в Україні, що лягає неабияким тягарем на її бюджет. Серед цих емігрантів зустрічаються й терористи. Тому події за океаном безпосередньо стосуються й нас...»