НА ЧЕМПіОНСЬКіЙ СТЕЗі
Успішно виступила на юнацькому Уїмблдоні українська тенісистка Тетяна Перебийніс. Вона змогла вийти у фінал, де в завзятій боротьбі поступилася більш досвідченій аргентинці Марії Салерні — 4:6 і 5:7. А ось у парному розряді Тетяна разом із румункою Іоанною Гаспар стала чемпіонкою турніру. У фіналі вони перемогли Даніелу Беданову (Чехія) і «кривдницю» української тенісистки Марію Салерні.
І ВСЕ-ТАКИ В ЄВРОПі
Пристрасті, викликані результатами голосування членів виконкому ФІФА, внаслідок якого Німеччина одержала право на проведення фінального турніру чемпіонату світу з футболу 2006 року, схоже, поступово вщухнуть. Прес- служба ФІФА повідомила, що результати голосування є остаточними й оскарженню не підлягають. «Наразі ні про яке переголосування не може бути й мови, — заявив прес-аташе Андреас Херрен. — Я розмовляв із генеральним секретарем Мішелем Зен- Руффіненом і президентом Зеппом Блаттером, які вважають, що рішення виконкому потрібно залишити в силі, оскільки під час процедури визначення господаря ЧС-2006 не порушувався ані чинний регламент, ані швейцарські закони».
Отже, Південній Африці, що мала всі шанси вийти переможницею в суперечці за право прийняти чемпіонат світу, доведеться змиритися. Через те, що президент Конфедерації футболу утримався під час голосування, Океанія поступилася Німеччині. Фінал світової першості 2006 р. пройде в Європі.
ЩОБ НЕ СТВОРЮВАТИ АЖіОТАЖУ
Процедуру голосування треба змінювати — вважає президент ФІФА Зепп Блаттер, переконавшись у недосконалості чинного «закону про вибори» при визначенні країни- господині чемпіонату світу 2006 року. Пан Блаттер надіслав листи всім членам виконкому ФІФА, запропонувавши їм зустрітися 3 серпня й обговорити шляхи вдосконалення існуючої системи, аби унеможливити в майбутньому виникнення такої ситуації, як та, що склалася після перемоги Німеччини в голосуванні 6 липня.
На проведеній Зеппом Блаттером прес-конференції прозвучала також заява, що відтепер керівники ФІФА не даватимуть ніяких обіцянок чи гарантій нікому з претендентів на проведення всесвітніх футбольних форумів, щоб не створювати додаткового ажіотажу навколо процедури голосування. Також членам виконкому буде запропоновано обговорити питання про визначення чіткої послідовності, в якій різні континенти прийматимуть чемпіонати світу, обмежуючи кількість претендентів від однієї футбольної конфедерації.
НИНі ВЖЕ БЕЗ ПОТРЕБИ...
Віце-президент Німецької футбольної спілки (ДФБ) Франц Беккенбауер збирається піти з цієї посади. Пояснює це тим, що він прихильник спортивних товариств, а не спілок із роздутою бюрократією, котра може керувати, але не здатна ні творчо мислити, ні фантазувати. На запитання кореспондента газети «Більд», чи збирається Беккенбауер знову виставити 2001 року свою кандидатуру на посаду віце-президента ДФБ, легендарний футболіст відповів: «Я взяв собі це звання тільки тому, що з ним мені легше було вести переговори в поїздках, коли я агітував голосувати за Німеччину як місце проведення чемпіонату світу 2006 року. Нині ця посада мені вже не потрібна».
ДОПіНГ-КОНТРОЛЬ — БУДЬ-ЯКОЇ ХВИЛИНИ
Міжнародна федерація баскетболу повідомила про запровадження позазмагального контролю над вживанням допінгу. Тепер спортсменів перевірятимуть на предмет використання заборонених препаратів не тільки під час офіційних турнірів ФІБА, а й будь-якої хвилини під час підготовки національних збірних.
Центральне бюро ФІБА також назвало нові терміни проведення чемпіонатів світу 2002 року: чоловіча першість відбудеться з 29 серпня до 8 вересня в американському Індіанаполісі, а жіноча — з 15-го до 26 вересня в кількох містах Китаю.
Крім того, ФІБА оголосила, що штаб-квартира цієї організації 2002 року з Мюнхена переїжджає в Женеву. За словами представника ФІБА з питань зв’язків із громадськістю Флоріана Ваннінгера, в Женеві є всі умови для роботи іноземних службовців ФІБА, а також сприятливі податкові умови та географічне розташування в центрі Європи.