UA / RU
Підтримати ZN.ua

Синдром відсутності відпустки

Саме так називається нова недуга, що, попри свою безневинну назву, може бути дуже небезпечною. Серед її наслідків — серцеві напади, інсульти, рак та інші серйозні проблеми зі здоров’ям...

Саме так називається нова недуга, що, попри свою безневинну назву, може бути дуже небезпечною. Серед її наслідків — серцеві напади, інсульти, рак та інші серйозні проблеми зі здоров’ям. Мало того, тривалість життя людей, які страждають від цього синдрому, коротша, ніж у хронічних алкоголіків! А заробити його дуже легко: досить на кілька років забути про відпустку й перетворитися на класичного трудоголіка. Або другий спосіб: завжди брати з собою у відпустку мобільний телефон та ноутбук і намагатися зробити все, щоб колеги по роботі не помітили вашої відсутності.

Нині чимало жителів великих міст, особливо ті, котрі мають свій бізнес, поступово перетворюються на страшенних трудоголіків, які працюють не лише без відпустки, а часто і без вихідних. Накопичена втома поступово перетворюється на хронічний стрес, а вже він і переходить у цей самий синдром.

Опитування громадської думки свідчать, що більшість людей хотіли б відпочивати більше, проте в списку основних пріоритетів тривала відпустка набагато поступається таким показникам, як величина заробітної плати, наявність медичної страховки, якість роботи тощо.

Через зростання безробіття в більшості розвинених країн наймані працівники найчастіше готові повністю пожертвувати відпусткою, щоб не втратити місце.

На жаль, сучасна цивілізація примушує нас повністю підпорядкувати своє життя роботі, забуваючи про здоров’я. Наприклад, за даними опитування, 34% працівників американських компаній вважають свою роботу надто виснажливою. Але при цьому, щоб заощадити час, 32% обідають прямо на робочому місці, 19% стверджують, що через роботу вони постійно почуваються хворими, 17% службовців від постійної напруги почали страждати на безсоння.

Постійно піддаючись стресові на роботі й не маючи змоги повноцінно відпочити, ви в буквальному сенсі отруюєте свій організм. Він перебуває під впливом канцерогенів, здатних викликати хвороби, перелічені вище.

Американське психосоматичне товариство провело спеціальне дослідження, присвячене синдрому відсутності відпустки, і дійшло висновку, що щорічна відпустка знижує ризик передчасної смерті на 20%.