UA / RU
Підтримати ZN.ua

СЕЗОН ПРИ ЗАХОДІ

Володимир МАЄВСЬКИЙ Потихеньку підбирається до кінця рік, завершилися Олімпійські ігри, вгамовуються пристрасті на трибунах і спортивних аренах, закінчується легкоатлетичний сезон...

Автор: Володимир Маєвський
Володимир МАЄВСЬКИЙ

Потихеньку підбирається до кінця рік, завершилися Олімпійські ігри, вгамовуються пристрасті на трибунах і спортивних аренах, закінчується легкоатлетичний сезон. Як завжди, Міжнародна федерація легкої атлетики подбала про те, щоб заздалегідь затвердити календар змагань наступного року, який уже напевно відкриє XXI століття. Найважливішими будуть чемпіонати світу — під дахом і на стадіоні. Зимовий чемпіонат світу пройде в Лісабоні з 9 по 11 березня, а зима закінчиться чемпіонатом світу з кросу в Дебрецені 24—25 березня. А головний чемпіонат світу відбудеться в досить традиційний час у канадському Едмонтоні — з 3 по 12 серпня.

Знову пройде тривала серія коштовної Золотої Ліги, де легкоатлети розіграють призовий фонд на 50 кілограмів золота. Знову зливки вручать не на фіналі Ліги в Берліні 31 серпня, а пізніше — 9 вересня в Мельбурні, у фіналі серії стартів Гран-прі ІААФ, що проходить паралельно. Для участі в Золотій Лізі цього разу відібрано такі види легкої атлетики: чоловіки — 100, 800, 1500, 3000, 110 метрів із бар’єрами, 3000 метрів із перешкодами, стрибок у довжину й метання списа. Жінки біжать 100, 800, 1500, 3000, 400 метрів із бар’єрами і стрибають у довжину. Навряд чи можна схвалити відсутність у жіночій програмі усіх видів метань.

А в місті Веракрус, що на березі Мексиканської затоки, завершився останній у нинішньому році великий чемпіонат — першість світу з напівмарафону. Перемогу здобули спекотної та вологої погоди англійка Пола Радкліф, яка вперше бігла таку дистанцію, і кенієць Пол Тергат. Через складні метеоумови до рекордних результатів переможцям було дуже далеко.

Підбито підсумки комплексних змагань багатоборців нинішнього року, де бралися до уваги результати трьох найбільших стартів. У десятиборців олімпійський чемпіон з Естонії Еркі Ноол посів перше місце й у комплексному заліку, одержавши 30 тисяч доларів. Грошовими призами нагороджено вісім найсильніших, і серед них — шостий за списком українець Олександр Юрков, який заробив 7 тисяч доларів.

У жінок кращою виявилася теж олімпійська чемпіонка в семиборстві Сабіна Браун із Німеччини.