UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЩО ТОБІ СНИТЬСЯ, МАЛЮК?

Що бачать уві сні малюки? Чому вони усміхаються або супляться? Психологи, спираючись на наукові розробки та дослідження, спробували змоделювати фрагменти дитячих снів...

Що бачать уві сні малюки? Чому вони усміхаються або супляться? Психологи, спираючись на наукові розробки та дослідження, спробували змоделювати фрагменти дитячих снів. І вийшло, що вони мають приблизно такий вигляд:

До року

У цьому віці зір не відіграє в житті дитини такої ролі, яку він відіграє в житті дорослої людини. Тому сни малюка складаються з емоцій, відчуттів смаку, тепла або холоду. Й уві сні, і наяву малюк бачить цей світ нечітко, не сприймає третього виміру — глибини. Якщо доросла людина бачить навколо себе предмети, то новонароджений — просто кольорові плями. У дитячих снах можуть з’являтися такі «відбитки» звичних для його ока картин. Ну а найзнайоміше і звичне — це мамині груди...

Від одного року до трьох

Малюк лише вчиться правильно сприймати тривимірний світ. Тому він не зовсім достовірно бачить розміщення предметів один щодо одного. У снах дитини і на її малюнках предмети можуть ніби просвічувати один одного, пропорції не витримуються. Напевно, найчастіше у сні дітлахи бачать улюблені іграшки у звичному інтер’єрі.

Від трьох до семи років

У цьому віці уві сні діти починають бачити самих себе. Сюжети сновидінь найчастіше казкові. Причому сам малюк у них — герой-переможець, чарівник-повелитель тощо. Він може воювати з істотами і предметами, котрі його лякають, і майже завжди перемагає! Тому навіть страшна комаха може перетворитися на коника з добрими очима.

Від семи до десяти років

Сновидіння молодшого школяра мало чим відрізняються від снів дорослої людини. Вони можуть бути дуже реалістичними або, навпаки, містити фантастичні елементи.

Найпоширеніший сюжет — польоти. Саме в цьому віці діти починають літати (і нерідко потім продовжують це робити все життя). Літають вони на чому завгодно і куди завгодно. Тобто на фантастичному літальному апараті (явно з мультика чи книжки) можна подорожувати над цілком реальними пейзажами, побаченими по телевізору.