UA / RU
Підтримати ZN.ua

РОЗДУМИ БІЛЯ СЛУЖБОВОГО ВХОДУ НА КОНКУРС

Що змушує маленьких (і не дуже маленьких) дівчаток мріяти про конкурс краси, зрозуміло. Чого очікують спонсори й глядачі від дорослих конкурсів, у яких беруть участь сексапільні красуні, теж досить очевидно...

Автор: Оксана Приходько

Що змушує маленьких (і не дуже маленьких) дівчаток мріяти про конкурс краси, зрозуміло. Чого очікують спонсори й глядачі від дорослих конкурсів, у яких беруть участь сексапільні красуні, теж досить очевидно. А що може дати учасникам і глядачам конкурс дитячої творчості, що вже вдруге проходить у нашій державі під назвою «Mini Miss Україна-2000»?

Телевізійна версія конкурсу «Mini Miss Україна-2000» по УТ-1 буде називатися «Чарівна панночка-талант». Це визначення набагато точніше передає сутність даного фестивалю. Але назва міжнародного конкурсу дитячої творчості Mini Miss International, у рамках якого проводиться національний фінал, викликає певні асоціації саме з конкурсами краси. Хоча в його регламенті записано, що головний критерій оцінки учасниць — органічність поведінки на сцені, добір самобутніх, творчих особистостей не за зовнішніми чи фаховими ознаками. Мета цього конкурсу — привернути увагу засобів масової інформації, організаторів і продюсерів, які працюють із дітьми, дитячих фондів до сценічно обдарованих дітей. Учасниці торішнього конкурсу домоглися визнання на міжнародних конкурсах дитячої творчості і стали ведучими різноманітних шоу й телепередач. Крім того, природно, вони пройшли хорошу школу естетичного самовираження. А попереду у них нові конкурси та фестивалі.

Дуже важливо, що для участі в національному фіналі маленькі спокусниці мали перемогти в регіональних конкурсах, що забезпечило однаковий рівень учасниць фіналу. П’ятдесят умовних одиниць, які потрібно було заплатити як оргвнесок, навіть для фінансово найнеспроможніших батьків не стали непереборною перешкодою, бо в багатьох випадках фінансування брали на себе самі регіони. А наскільки необтяжливим для гаманця батьків може бути оформлення номера, продемонструвала Маша Бібікова, змайструвавши вражаючі костюми з дитячих надувних кульок і поліетиленових пакетів. Дуже шкода, що серед глядачів було до прикрого мало дітей, які не мають (поки) до цього шоу безпосереднього відношення. Позначилася відсутність належної реклами. Адже підтримка дитячого конкурсу не є комерційно виправданою ні для ЗМІ, ні для фінансових спонсорів. Але всі учасниці цього феєричного шоу (причому не тільки претендентки на звання Mini Miss, а й ті, котрі не брали участі у конкурсній програмі), не просто здобули гаряче схвалення публіки та журі, а й помітно підвищили свої власні критерії самореалізації. І хочеться сподіватися, що, ставши дорослішими, ці найчарівніші й найпривабливіші створіння зуміють задати такий тон усьому суспільству, за якого під- тримка дитячих талантів перестане бути справою невиправних романтиків.