UA / RU
Підтримати ZN.ua

РОБОТА — ВОРОГ СІМ’Ї

За статистикою, кожний другий шлюб закінчується розлученням. У Женеві впродовж останніх 15 років із можливих причин розпаду сім’ї майже зникли подружня зрада та різні вади...

За статистикою, кожний другий шлюб закінчується розлученням. У Женеві впродовж останніх 15 років із можливих причин розпаду сім’ї майже зникли подружня зрада та різні вади. Головною причиною взаємного розчаруванняння стає «фахова несумісність пар». Аналіз статистичних даних засвідчив, що представники одних професій розлучаються набагато частіше, ніж інших. Найчастіше сім’ї розпадаються в людей творчих професій, спортсменів-професіоналів, рідше — у тих, хто працює в сільському господарстві та на будівництві. Працівники готелів і закладів громадського харчування розлучаються вдвічі частіше, ніж учителі, а медсестри і медбрати частіше, ніж лікарі й аптекарі. Сім’я інженера міцніша, ніж сім’я директора або банківського службовця, хоча останні, може, і заробляють більше.

«Професія призводить до розлучення, коли вона забирає в людей майже весь час або енергію, — вважає женевський психолог Марсель Пікко. — Це може трапитися з ким завгодно — із сантехніком, залізничником, поліцейським, менеджером».

Професор Моріс Юрні, психіатр і психоаналітик із Лозанни, наголошує на кількох ключових аспектах. Одну з найважливіших причин розлучення він вбачає в тому, що подружжя дедалі менше спроможні подолати проблеми стресу, породженого роботою. Такі випадки частішають в зв’язку із закриттям або перебудовою підприємств і установ, постійною загрозою втратити роботу, ненадійністю заробітку.

Криза виникає також, коли професія стає занадто важливою, забираючи все більше часу в сім’ї. Це буває особливо часто, коли чоловік або дружина беруть багато роботи додому, стираючи межу між службою та оселею.

Проблеми можуть виникнути й за умови, коли чоловік і дружина працюють разом. Тоді сімейні стосунки переносяться на роботу і навпаки, що теж може закінчитися погано. Найбільша загроза, що підтверджують і численні анекдоти, висить над тими сім’ями, в яких хтось із подружжя постійно їздить у відрядження.

(«НРС»)