«Професія призводить до розлучення, коли вона забирає в людей майже весь час або енергію, — вважає женевський психолог Марсель Пікко. — Це може трапитися з ким завгодно — із сантехніком, залізничником, поліцейським, менеджером».
Професор Моріс Юрні, психіатр і психоаналітик із Лозанни, наголошує на кількох ключових аспектах. Одну з найважливіших причин розлучення він вбачає в тому, що подружжя дедалі менше спроможні подолати проблеми стресу, породженого роботою. Такі випадки частішають в зв’язку із закриттям або перебудовою підприємств і установ, постійною загрозою втратити роботу, ненадійністю заробітку.
Криза виникає також, коли професія стає занадто важливою, забираючи все більше часу в сім’ї. Це буває особливо часто, коли чоловік або дружина беруть багато роботи додому, стираючи межу між службою та оселею.
Проблеми можуть виникнути й за умови, коли чоловік і дружина працюють разом. Тоді сімейні стосунки переносяться на роботу і навпаки, що теж може закінчитися погано. Найбільша загроза, що підтверджують і численні анекдоти, висить над тими сім’ями, в яких хтось із подружжя постійно їздить у відрядження.