UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПРОБА КИЛИМА

Великий сезон очікує українських борців вільного стилю. Головними в ньому будуть два чемпіонати — квітневий європейський у Варшаві і вересневий світовий у США...

Автор: Анатолій Гущин
{Фото Бориса ХОВХУНА}

Великий сезон очікує українських борців вільного стилю. Головними в ньому будуть два чемпіонати — квітневий європейський у Варшаві і вересневий світовий у США. Мають також відбутися виступи в Кубку світу і командному чемпіонаті світу, серії міжнародних турнірів. Не менш насичений календар змагань у юнаків, юніорів і жінок. А початок було покладено в Білій Церкві, де атлети суперничали за кубок країни.

Місто над Россю не випадково вибране місцем проведення цього огляду сил. Тут традиційно проходять міжнародні змагання з боксу на призи льотчика-космонавта Павла Поповича. Нещодавно борці греко-римського стилю виступили тут на турнірі імені відомого атлета Миколи Макаренка. Слідом за цим на місцевому рингу пройшла першість Збройних сил країни. І цього разу білоцерківці чудово впоралися з роллю організаторів. Ну, а як показали себе на початку нового міжолімпійського циклу представники української вільної боротьби, одного з пріоритетних видів спорту в країні?

Глядачі побачили не всіх лідерів, але й без них турнір видався представницьким і пройшов на високому рівні. Серед переможців — чимало відомих імен: львів’янин Орест Скобельський, киянин Тарас Данько, одесит Василь Тисменецький. Так, декого з провідних не було, однак змагання продемонстрували зростання класу молоді. Тим же Даньку з Тисменецьким, Василю Федоришину (Івано-Франківськ—Київ) і миколаївцю Івану Іщенку, які стали володарями кубка, всього по 20—21 року. У категорії 69 кг дедалі голосніше заявляє про себе їхній ровесник іванофранківець Андрій Шийка, що фінішував слідом за Скобельським. Данько ж у вазі 85 кг залишив позаду себе набагато досвідченіших дніпропетровця Гурама Мчедлідзе й одесита Каху Єремадзе. Одне слово, майже в усіх категоріях у сезоні очікується серйозне суперництво за лідерство. І молодь цілком готова до нього.

На білоцерківський килим вийшло 250 учасників. Було продовжено традицію минулих років, коли паралельно з чоловіками за кубок суперничали і юніори. І серед них, як зазначив головний фахівець Держкоммолспорттуризму Леонтій Гадайчук, є ряд перспективних атлетів — херсонець Ігор Скильський, сумчанин Олександр Будяк, кияни Роман Усок із Сергієм Сетинським.

І про новинку. Кубковий турнір провели й жінки. На висоті виявилися перші номери — титулована хмельничанка Тетяна Комарницька та її донецька тезка Лазарєва. А ось у категорії 68 кг сумчанка Світлана Саєнко потіснила досвідченішу хмельничанку Наталю Боднарець. У найлегших
(46 кг) юна Ірина Мельник узяла гору над Юлією Войтовою. І немає сумнівів, що обидві хмельничанки продовжать принципову суперечку.

А вже через три тижні київський Палац спорту прийме сьомий міжнародний турнір, присвячений видатним українським борцям. Очікується участь представників близько 20 країн — США, Англії, Росії, Білорусі, Узбекистану, Китаю... Відразу п’ятьма складами виступлять господарі. Готуються до виходу на килим кияни Олександр Захарук, Ельбрус Тедеєв, Заза Зозиров та інші провідні майстри. Тренери планують також перевірити й найближчий резерв.