UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПРИМІРЯННЯ СОМБРЕРО

Міжнародний авторитет українського боксу є досить високим. Кращі його представники яскраво проявили себе ще в складах збірної СРСР...

Автор: Анатолій Гущин

Міжнародний авторитет українського боксу є досить високим. Кращі його представники яскраво проявили себе ще в складах збірної СРСР. Згадаймо хоча б імена Віктора Савченка, Анатолія Климанова, Олександра Ягубкіна... Чого лише вартий олімпійський тріумф Володимира Кличка. Чи перемоги та призові місця на чемпіонатах Європи і світу, у розіграшах Кубка світу й інших великих турнірах.

Нинішньої весни в історії українського боксу перегорнуто нову сторінку. Вперше її представники провели два матчі з мексиканцями. Чому суперниками вибрали атлетів цієї країни? Мексиканці входять у групу лідерів світового боксу. Їхніх кращих майстрів, на думку віце-президента ЄАБА та національної федерації Ігоря Гайдамаки, вирізняє своєрідна школа, в основі якої — агресивна гостроатакуюча манера. Мексиканці, котрі прагнуть стати профі, розвивають у собі азартні та вольові якості.

Гості, у складі яких були чемпіони країни, олімпійці та призери міжнародних турнірів, приїхавши заздалегідь, провели спільний збір з українцями. Матчі відбулися в Рівному й Вінниці. Тож любителі боксу ще двох міст стали свідками змагань досить високого рівня. Українську збірну представляли другі номери. У Рівному суперники здобули по дві перемоги за нічиєї. Ну а у Вінниці тричі виграли господарі, і ще дві пари розійшлися мирно. Ці матчі, як вважають спеціалісти, принесли обопільну користь.

Що вже казати про мексиканців, якщо з українцями прагнуть зустрітися законодавці мод у світовому боксі! Згадаймо, що останні два роки до них приїжджали кубинці, причому найсильнішим складом. У минулому сезоні напередодні Олімпіади українська національна команда провела два матчі в США. І цим коло міжнародних контактів далеко не вичерпується.

У гостях в українців були також італійці, греки, турки (обміни делегаціями з ними стали щорічними), єгиптяни. Програма їхнього перебування передбачає, як правило, спільні збори та матчеві зустрічі.

Окремою главою в історію українського боксу ввійшов традиційний міжнародний турнір Кубок Чорного моря, сім розіграшів якого відбулися в Севастополі. Ці змагання збирають представників близько 25 країн. І для них характерні не лише поєдинки на рингу. Проводяться семінари, на яких українські спеціалісти обмінюються досвідом із зарубіжними.

Рівень кваліфікації провідних українських тренерів цілком дозволяє їм працювати з боксерами багатьох країн. Нещодавно на Батьківщину повернувся львів’янин Петро Василюк, який підготував такого знаменитого майстра, як Ростислав Зауличний. В Єгипті він працював із збірною країни.

Але незабаром семінари й обмін досвідом зміняться іншим обміном — ударами. На початку червня українську збірну очікує виступ на світовому чемпіонаті в Белфасті. Готуючись до нього, кандидати в команду взяли участь у міжнародному турнірі в Неаполі. Тут перемогли Володимир Сидоренко, Сергій Данильченко й Олексій Мазикін. Попереду — змагання в Стамбулі, заключний збір і поїздка до Північної Ірландії.