UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПРЕЗИДЕНТЕ, ВИ — ЖІНКА?!

Дещо реконструювати відому фразу з художньої п’єси «Давним-давно» мене змусили пані Аніта Л.Дефранц (саме так вона пишеться в офіційних документах Міжнародного олімпійського комітету)...

Автор: Володимир Маєвський
Аніта Л.Дефранц

Дещо реконструювати відому фразу з художньої п’єси «Давним-давно» мене змусили пані Аніта Л.Дефранц (саме так вона пишеться в офіційних документах Міжнародного олімпійського комітету). До складу цієї елітної організації її обрали 1986 року, а зараз вона дослужилася до високої посади віце-президента, втім, теж виборної. Треба сказати, що жінок у МОК не брали дуже довго — у період із 1894 року, коли створили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) під головуванням грецького поета Деметріуса Вікелоса, і до 1981-го, коли в складі МОК з’явилася фінська лижниця Пірйо Хаггман, за нею були Флор Інсава Фонсека з Венесуели, леді Мері Елісон Глен-Хейг, котра представляла Великобританію, принцеса Нора фон Ліхтенштейн, Керол Анна Летерен із Канади і королівська принцеса Анна з Великобританії. Зараз жінок у МОК уже досить багато, але за списком визначити скільки — дуже важко, і хай допитливі читачі отримають приємну можливість самостійно вгадати, є жінкою чи чоловіком Тан Сері Хамза Бін Хаджи Абу Самах із Малайзії, чи простіше — Нат Індрапана з Таїланду? Ось наші Бубка і Борзов — одразу видно справжніх чоловіків!

Коротше кажучи, у даний момент американка Аніта Л.Дефранц, із якої ми почали цю коротку замітку, стала першою жінкою, що наважилася на висування своєї кандидатури в президенти Міжнародного олімпійського комітету. Загалом, у політиці це вже не особлива сенсація, жінок-президентів країн цілком достатньо і буде ще більше. Емансипація, розумієш! Щоправда, за всю історію МОК із того самого 1894 року президентів було усього сім і всі як один — чоловіки. Тепер, коли до виходу у відставку більш ніж вісімдесятирічного іспанського мар-кіза де Самаранча залишилося менше півроку, активізувалася боротьба за престижне крісло, що звільняється. Цікаво, що Хуан Антоніо Самаранч був обраний на свою посаду в дні Московської олімпіади в липні 1980 року і піде у відставку на Олімпійському конгресі теж у Москві влітку цього року. Навряд чи, щоб своєю спадкоємницею він назвав Аніту Л.Дефранц, але чим чорт не жартує? Може, й справді замінити Самаранча судилося саме їй.