UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПОПЕРЕДУ — ЗНАЙОМИЙ ТАНДЕМ

За порівняно короткий час триатлон набув великої популярності у багатьох країнах. В олімпійському Сіднеї він поповнив програму змагань...

Автор: Анатолій Гущин

За порівняно короткий час триатлон набув великої популярності у багатьох країнах. В олімпійському Сіднеї він поповнив програму змагань. Визначенню учасників Ігор передував суворий відбір. До півсотні щасливчиків потрапили, відповідно до світового рейтингу, і кіровоградець Андрій Глущенко з запорожцем Володимиром Полікарпенком, які посіли в результаті 11-е й 15-е місця. Якщо ще врахувати високу щільність результатів, то це можна вважати досягненням.

Та олімпійські пристрасті далеко позаду. Черговий сезон у триатлоністів рвонув, так би мовити, щодуху. Один за одним проходять етапи кубків Європи та світу.

Надії на успіх в Афінах, як стверджує головний тренер збірної України Сергій Яценко, як і раніше, пов’язані з Полікарпенком і Глущенком. Обидва нині у гарній формі, навіть кращій, ніж рік тому. Готуючись до сезону, чимало тренувалися і виступали разом із плавцями, велогонщиками та легкоатлетами. І вже перевірили сили у відповідальних змаганнях.

Першим став виступ у Палермо. Проте етап Кубка Європи, проведений на Сицилії, відзначився великими організаційними негараздами. І це заважало виявити себе повною мірою обом українцям. Хоча, на думку головного тренера, Глущенко однозначно виграв.

Хотілося б, зрозуміло, бачити в країні гідну конкуренцію двом яскравим лідерам, але, на жаль... Занадто вже великий відрив Володимира й Андрія від інших. І з огляду на те, як довго обидва зростали й пробивалися до еліти, важко припустити, що в найближчому майбутньому в них з’являться класні суперники в Україні.

Етапи двох кубків, особливо світового, найчастіше проводяться у віддалених країнах — США, Чилі, Австралії, Канаді, Японії, Мексиці. І виступи українців пов’язані з великими фінансовими витратами. У результаті одні турніри доводиться пропускати, а в інших брати участь, прибувши, якто кажуть, із корабля на бал. Так і трапилося недавно з Глущенком. Однак на етапі Кубка світу в США, прилетівши за добу до старту, хлопець мав хороший вигляд. Четвертим проплив, виграв гонку й у результаті фінішував дев’ятим. Відчувається, що під час підготовчого періоду Андрій із Володимиром серйозно підтягнулися в їзді на велосипеді. Щоб виступити на Олімпіаді потрібно було, набравши необхідні очки на найбільших турнірах, ввійти до числа 50 кращих. Нині Глущенко перебуває на 24-й позиції, а Полікарпенко — на 30-й. Могли б бути й вище, але пропустили деякі змагання.

І все ж, який резерв у дружного тандему, що вирвався далеко вперед? Як справи в українських триатлоністок? У Сіднеї вони не виступали та й про серйозні успіхи на міжнародній арені поки що лише мріють. Перспективні 18-річні запорожець Данило Сапунов і львів’янин Тарас Мороз. Останній нещодавно став уже срібним призером чемпіонату України з дуатлону. А от у триатлоністок чималі надії покладаються на 15—16-річних. Це донеччанки Інна Циганок і Настасія Яценко. До Афінської олімпіади їх цілком можна підтягти до високого рівня. Проте є одне «але». У такому віці учасниці змагаються на укорочених дистанціях. І лише за рік до початку Ігор згадані дівчата зможуть, виступаючи нарівні з дорослими, набирати необхідні очки. Чи встигнуть вони потрапити до числа кращих 50?

Головними змаганнями в сезоні, як і раніше, залишаються чемпіонати Європи та світу. Перший у червні прийме Чехія. А в наступному місяці найсильніші зберуться в канадському Едмонтоні. Ставка українців відомо на кого. Проте в Чехії, як зазначив Сергій Яценко, можливо, виступлять і Сапунов із Морозом. Лідери в жінок усе-таки відстають у плаванні. Однак планується, що на європейському чемпіонаті країну представлять львів’янка Тамара Козуліна або киянка Тетяна Герасина. Отже, в післяолімпійському сезоні український триатлон чекають серйозні випробування.