UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПИВНІ РЕКОРДИ

Рекорд України поставлено в Одесі — півлітра пива було випито за 1,2 секунди. * * * Понад 30 років тримається рекорд, встановлений шеф-кухарем Мідером із чеського міста Острава...

Рекорд України поставлено в Одесі — півлітра пива було випито за 1,2 секунди.

* * *

Понад 30 років тримається рекорд, встановлений шеф-кухарем Мідером із чеського міста Острава. Кулінара запросили на всесвітню виставку ЕКСПО-70 в Осаку спеціально для встановлення світового рекорду. У Японії він випив 10,5 літра пива за три хвилини. Сам він жартівливо називав себе великим баком для пива.

* * *

Група з 30 чоловік у чеському місті Світава поглинула за 24 години 765 півлітрових кухлів пива (382,5 літра). Але радість рекордсменів тривала недовго. У Варшаві 30 чоловік за 12 годин випили 400 літрів пива. Рекорд було встановлено на першому Всепольському святі пива, організованому парламентською групою Польської партії любителів пива.

* * *

До «Книги рекордів Гіннесса» вписане ім’я відомого актора Олександра Філіпенка. За 12 годин він винюхав кухоль темного пива. Виявилося, що нюхати пиво навіть корисно. Особливо цілюще впливають темні сорти.

* * *

Гігантський різдвяний пудинг вагою 140 кг виготовили дублінські кулінари. Однак пудинг увійшов до «Книги рекордів Гіннесса» не завдяки своїй величезній вазі чи розмірам, а тому, що на його приготування пішла рекордна кількість улюбленого всіма ірландцями темного густого пива «Гіннесс» — 25 пінт (13 літрів).

* * *

Дін Гулд із Фелікстоу (Суффолк, Великобританія) підкинув і, повернувшись на 180 градусів, упіймав гірку зі 102 підставок під пивні кухлі.

* * *

1 травня 1999 року в мінському ресторані-броварні «Раковский бровар» В’ячеслав Хоронеко встановив свій 77-й рекорд — за шість годин підняв над головою пивне барило вагою 63,3 кілограма 925 разів.

* * *

Барменша Росі Шеделбауер пройшла 49 футів 2,5 дюйма (15 метрів) за 4 секунди з п’ятьма наповненими кухлями в кожній руці на телевізійному конкурсі в Кенігзеє (ФРН) 29 червня 1981 р.

* * *

Рекорд із перекочування повної пивної 164-літрової металевої бочки на милю (1609 м) — 8 хв. 7,2 с. — установлено командою з 6 чоловік із «Хончвуд коллієриз інстит’ют енд сошиал клаб» у Нанітоні, Великобританія.

* * *

Команда з 10 чоловік зі спортивного клубу «Текса» польського міста Лодзь за добу прокотила 63,5-кілограмове барило з пивом на відстань 200,11 кілометра. Цей незвичний марафон проходив із 1 по 2 вересня 1995 року.

* * *

Жителі австралійського сільця Форхендорф склали один на одного 56 пивних ящиків. Ця вежа простояла 15 секунд.

* * *

В австралійському місті Дарвіні щороку організовується так звана пивна регата. Її учасники будують із порожніх банок різноманітні плавзасоби. Зазвичай це моторні човни довжиною до 3,5 метра. Якось вони спорудили галеру 13 метрів завдовжки, на що пішло 25 тисяч бляшанок, і підводний човен, здатний на кілька хвилин опускатися під воду.

Такі суденця можуть плавати і на далекі відстані. Троє сміливців на судні «Кен-Тікі» (кен — бляшанка) за два тижні допливли від Дарвіна до Сінгапура, не забувши заодно зробити хорошу рекламу пивоварним компаніям, які фінансували цю подорож.

* * *

Герман Сілвейре з Португалії побудував зі 160 пляшок пором і під час шторму успішно проплив 16 миль від острова Йорге до острова Сікі Аковського архіпелагу. Подорож тривала 7 годин.

* * *

Американець Боб Бішоп побудував із 11 тисяч банок літак, здатний літати на досить пристойні відстані. Його вага — 210 кг, вантажопідйомність — 240 кг (у тому числі 160 л пального).

* * *

Найбільш практичне застосування порожнім банкам знайшов ще 20 років тому американський архітектор Майок Рейнольдс. Він зв’язував дротом 8 банок у єдиний блок, а потім складав із цих блоків, скріплюючи їх цементом, стіни будинків та інших споруд. Стіна, складена таким чином, відповідає всім будівельним вимогам і до того ж удвічі дешевша за звичайну.

Вже в наш час ентузіасти міста Падуя (Італія) побудували копію собору Св.Антонія у масштабі 1:4. Частина банок під пресом перетворилася на фундамент, інші — на фасад і стіни. На будівництво собору заввишки 17 м розмірами 23x27 м із 8 банями пішло 3 млн. 245 тис. банок, хоча зібрано було
5 млн. 130 тис. Решту банок здали — виручка становила 75 тисяч доларів.

За матеріалами сайту www.interstrong.ru