UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПІДТЯГТИ, ВШИТИ АБО ОБРІЗАТИ?

Врода і молодість завжди цінуються. Дівчата, яких природа нагородила яскравою, неабиякою зовнішністю, роблять на неї основну ставку...

Автор: Валерія Савченко

Врода і молодість завжди цінуються. Дівчата, яких природа нагородила яскравою, неабиякою зовнішністю, роблять на неї основну ставку. Для них — це запорука щасливого майбутнього і безбідного існування. Молоденька, довгонога красуня стала обов’язковим атрибутом процвітаючого бізнесмена. Не дуже молоді дружини живуть у постійному страху втратити чоловіка. Запідозривши щось недобре, вони частіше дивляться в безжальні дзеркала, прискіпливо розглядають себе, відмічаючи кожну нову зморшку чи складочку. Активні оптимістки біжать у салони краси, тренажерні зали, а найсміливіші — у клініку пластичної хірургії. Інертні песимістки живуть із букетом комплексів, змирившись із долею. А що ж чоловіки? Вони також схильні до різних фобій, пов‘язаних зі старінням. Бажаючи бути з жінкою, значно молодшою від себе, змушені постійно доводити свою не лише фінансову, а й суто чоловічу спроможність. А для цього необхідно бути завжди у формі. Якщо сивина додає солідності, лисина виглядає стильно, то жирові відкладення, мішки під очима і величезний живіт важко виправдати. Тепер чоловіки стали відвідувати не тільки тренажерні зали і сауни, а й клініки пластичної хірургії, салони краси.

Що ж вибрати: косметологічну терапію чи скальпель? З екранів телевізорів і сторінок глянсових журналів ведеться активна реклама чарівних кремів, здатних буквально за місяць позбавити вас зморшок і целюліту. Ефект подібних засобів, м’яко кажучи, перебільшений. Легких шляхів до краси не буває. Щоб добре виглядати в 50 років, про це слід піклуватися вже в 25—30.

Молоде обличчя — не тільки відсутність зморщок і мішків під очима, це насамперед здорова еластична шкіра. Поки йдеться про пігментні плями і зморшки, можна обійтися кремами і масками. Всілякі косметологічні процедури здатні поліпшити тонус і колір шкіри, підживити її, забезпечити захист клітин. Різні масажі, ін’єкційні методики, міостимуляція і мезотерапія дозволять значно віддалити або взагалі уникнути хірургічного втручання.

Метод мезотерапії полягає в тому, що мікроін’єкції вводяться передусім у найпомітніші зморшки обличчя та шиї, целюлітні зони. При цьому шкіра підживлюється комплексом вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Для корекції глибоких мімічних зморщок використовують препарати на основі ботулічного токсину (Ботокс, Диспорт, Рестілайн і Перлайн). Вони тимчасово паралізують м’язи, немовби наповнюють шкіру зсередини, розгладжуючи зморшки. Ефект таких процедур зберігається до півроку, потім їх можна повторити. Міостимуляція — ще один метод неоперативного ліфтингу засобами апаратної косметології. Струм, який проходить по електродах, викликає скорочення м’язів, тонізуючи їх.

Існує ще маса різних процедур. Докладніше про них ви можете дізнатися в будь-якій обраній вами косметологічній клініці. Важливо знайти хорошого фахівця, який із урахуванням ваших індивідуальних особливостей зміг би запропонувати належний спосіб омолодження.

А от змінити овал розповнілого обличчя, форму носа, прибрати різні «надлишки», зможе лише пластичний хірург. Слід зазначити, що популярність пластичних операцій зростає із кожним роком. У США, наприклад, це явище дуже поширене серед молоді. Юнаки та дівчата хочуть не просто змінити свою зовнішність, а й стати схожим на улюбленого актора чи акторку. Тільки торік 220 тисяч підлітків лягли під скальпель. Ті ж американці пропонують навіть операцію з «підтягування голосу». Сенс її полягає в тому, що за допомогою «переробки» голосових зв’язок голос людей похилого віку починає звучати, як у юності — усього за 17 500 доларів.

Як знайти хорошу клініку, як визначити компетентність лікаря, чи варто взагалі наважуватися на ту чи іншу операцію і що робити, коли вас не задовольнив результат втручання? Відповісти на ці запитання ми попросили одного з провідних українських пластичних хірургів, члена Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів (ВАПРЕХ), директора Центру естетичної хірургії Людмилу Ковальську.

— Якщо вже мова пішла про пластичну хірургію, не можу не зазначити, що з 14 по 16 квітня в Києві відбувся Перший з’їзд пластичних реконструктивних і естетичних хірургів, на який було запрошено відомих професорів, фахівців екстра-класу з Бразилії, Франції, Німеччини, Іспанії, Росії та Білорусі, — розповідає Людмила Борисівна. — Попри те, що пластична хірургія в Україні досить молода (перший центр відкрився 1991 року), наші представники продемонстрували високий професійний рівень. До речі, в Україні офіційного положення про статус пластичного хірурга немає, тобто самої професії як такої ніби не існує. Однак ця галузь хірургії процвітає і продовжує бути доволі популярною, оскільки дозволяє повернути людям красу, а отже, впевненість у собі.

Будь-яке хірургічне втручання — великий стрес для організму і вимагає серйозного обгрунтування. Часом, приходить пацієнтка, котра переконала саму себе, що головна причина всіх її бід — некрасивий ніс, вона рішуче налаштована на операцію. Хірург бачить, що проблема надумана. У таких випадках завдання досвідченого, компетентного лікаря переконати пацієнтку в тому, що у неї все гаразд. І зробити це слід настільки переконливо, щоб вона не розвернулася і не пішла в іншу клініку. Адже не секрет, що фаховий рівень хірургів різний, і хтось може не просто заробити гроші на психологічному комплексі людини, а й додати їй серйозних проблем. Насамперед із пацієнтом треба бути чесним.

— Обираючи клініку, зверніть увагу на досвід її роботи, поцікавтеся, де навчався лікар, які дипломи він має, — радить Людмила Борисівна. — На першій же консультації попросіть показати вам фотографії з результатами проведених ним операцій, заздалегідь обговоріть усі найменші подробиці, можливі ускладнення і методи їхнього усунення. Головне — відповісти собі на запитання, чи можете ви довірити себе цьому хірургу цілком і повністю.

Щоб уникнути непорозумінь, клініка зобов’язана укласти договір, у якому вказуються бажання пацієнта і зобов’язання сторін. Пацієнта фотографують до і після операції. Щоб не зробити даремними старання лікаря і домогтися максимального ефекту, прооперований повинен продовжувати стежити за собою й утримувати стабільну вагу. Якщо ж у пацієнта виникають претензії, збирається компетентна комісія, котра вирішує, наскільки професійно виконано операцію, чи не завдано шкоди здоров’ю. Коли некомпетентність лікаря очевидна, він ризикує позбавитись ліцензії.

Тим, хто курить, медики настійно рекомендують відмовитися від сигарет за місяць до операції і стільки ж часу утримуватися після неї. Доведено, що куріння підвищує ймовірність післяопераційних ускладнень, особливо при корекції форми грудей і підтягуванні обличчя.

— Багато пацієнток приходять у клініку з надією, що ми допоможемо їм повернути чоловіка, — продовжує Людмила Борисівна. — Це найпоширеніша помилка. Пластична хірургія може повернути вам упевненість, але не в змозі вирішити сімейні проблеми. Якщо чоловік незадоволений вашою зовнішністю, дозволяє собі грубі висловлювання з цього приводу, то станьте ви хоч самою Бріжит Бардо, він не любитиме вас більше. Це усього лише привід, а справжня причина зовсім інша. І хоч би скільки ви робили операцій, він завжди знайде, до чого присікатися.

Колись у мене була пацієнтка років сорока, котра народила двох дітей. Звичайно, груди втратили форму, і чоловік постійно дорікав їй у цьому, тим самим виправдовуючи свої захоплення на стороні. При цьому кидати родину не збирався, але тероризував бідолашну жінку за кожної зручної нагоди. Вона дуже переживала з цього приводу і нарешті наважилася на операцію. Коли ж прийшла через місяць на контрольний огляд, сказала, що стала іншою людиною, відчула себе впевнено і вільно. Склала речі чоловіка у валізу і виставила його за двері.

Бажаючи вступити в нелегку боротьбу з невблаганним плином часу, не забувайте, що на зовнішній вигляд передусім впливає не косметика і скальпель, а внутрішній стан організму. Тому насамперед правильно харчуйтеся, відмовтеся від шкідливих звичок, уникайте стресових ситуацій. Позбутися усіх вікових наслідків неможливо. Важливо зберегти свою неповторність. Активний спосіб життя, кохання і доброзичливість залишаються головними складовими молодості і краси.