UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПЕРВІСНА «ОЖЕЛЕДИЦЯ»

Приїзд київського «Динамо» на традиційний турнір «Кубок чемпіонів Співдружності» очікувався з нетерпінням у столиці України й Росії...

Автор: Віталій Галинський
Останній матч Каладзе за «Динамо»? {Фото Володимира ТИМЧЕНКА}

Приїзд київського «Динамо» на традиційний турнір «Кубок чемпіонів Співдружності» очікувався з нетерпінням у столиці України й Росії. Вже котрий рік протистояння «Динамо»—«Спартак» залишається головною інтригою цієї зимової першості пострадянського простору. Ось через що росіян і українців «селять» у різних групах, щоб фінальний матч на спорткомплексі «Олімпійський» між «червоними й білими» дав відповідь на сакраментальне: хто ж на сьогодні сильніший.

Щоправда, це питання, швидше, ставлять уболівальники, а не тренери. Адже в січні тільки розпочинається підготовка до сезону. Наставники «Спартака» й «Динамо» дивляться на турнір, який проходить на штучному полі, неадекватно. Хоча для обох команд він лише тактичний відрізок у стратегії виходу на оптимальну форму. Саме тому Олег Романцев змушений форсувати підготовку до матчів Ліги чемпіонів, у якому спартаківці братимуть участь уже через кілька тижнів. У динамівців — інші пріоритети: команда перебуває в стані реконструкції. У міжсезонні в її складі з’явилося багато нових імен. Торішні невдачі в Лізі чемпіонів змусили тренерський штаб «Динамо» проводити такий ремонт, якщо хочете, в авральному порядку. Новоспечені «рекрути» претендують на місця в обороні й у середній лінії. Головні проблеми в команді пов’язані з пошуком обдарованих форвардів. Воно й зрозуміло: після того, як пішли Шевченко й Ребров, які викликали жах в голкіперів найвідоміших клубів Європи, динамівська атака, образно кажучи, переключилася з лазерної техніки на первісну.

Не думаю, що до Москви біло-блакитні виїжджали з обов’язковою метою завоювати головний трофей. Швидше, надати можливість зігратися новобранцям на тлі ігрового класу Каладзе, Хацкевича, Белькевича і, з деякими обмовками, Шацьких. Адже югослави Гавранчич і Куліч, болгарин Пєєв і румун Чернат тільки знайомляться з принципами динамівської школи.

Група «В», в якій опинилися кияни, прогнозувалася як рівна за своїм складом: крім українців, до неї ввійшли ризький «Сконто», ашхабадський «Копетдаг» і кишинівський «Зімбру». Цікаво, що всі ці клуби — завсідники «Кубка Співдружності». А це означає: даний турнір розглядається їхніми наставниками як важлива віха в передсезонній підготовці. Найстабільніше в Москві дотепер виступали латиші, хоча до фіналу ще ніколи не добиралися. У торішньому розіграші підопічні Старкова викликали найголовнішу сенсацію, перегравши київське «Динамо» — 5:0.

«Копетдаг», із якими динамівці зустрічалися в першому турі, зіграв проти свого славетного суперника дуже зібрано. Очевидно, позначилися уроки, засвоєні під час роботи в Туркменії українських тренерів Віктора Пожечевського й Сергія Морозова. Ашхабадці навмисне уступили ініціативу, вважаючи за краще діяти на контратаках. Така установка на гру спрацювала на останній хвилині першого тайму, коли темпераментний Мінгазов скористався помилкою Федорова — 0:1.

Весь другий тайм кияни провели в атаках і створили цілу низку гольових моментів біля воріт суперника. Проте зрівняти рахунок їм удалося лише в доданий арбітром час завдяки зусиллям Черната — 1:1.

«Динамо»: Близнюк, Гавранчич (Герасименко), Федоров, Боднар, Каладзе (Радченко), Лисицький (Чернат), Хацкевич, Кузьмичев (Венглинський), Пєєв, Белькевич, Шацьких (Коновалов).

На принциповий матч із «Сконто» київські тренери замість Гавранчича, Лисицького, Пєєва і Шацьких ввели до стартового складу Герасименка, Куліча, Черната і Венглинського. Це дозволило стабілізувати гру в обороні й середній лінії. В атаці, як і в першому матчі, гра не пішла. До того ж у середині тайму латишам удався різкий випад, що привів до точного удару Буйткуса. Знову — 0:1. Щоправда, цього разу в «Динамо» для врятування власної репутації було не 45 хвилин, а 70.

Виявилося, що й цього часу не досить, щоб хоча б раз уразити ворота суперника. Бажання киян відігратися якнайшвидше змусило їх діяти сумбурно. З двох із половиною десятків ударів по воротах «Сконто» жодний не привів до взяття воріт.

Подальші події в групі «В» можна було передбачити: в останньому турі лідери «Сконто» і «Копетдаг» розійшлися мирно — 0:0, ставши недосяжними для українців. Втім, у поєдинку з «Зімбру» їм необхідна була перемога. Тому що нічия опускала їх із вищого дивізіону в перший. На жаль, біло-блакитним не вдалося справитися навіть із таким міні-завданням — 2:2.

Невдача в Москві стане предметом поглибленого аналізу динамівськими стратегами. Подумати є над чим.

* * *

Національна команда України продовжує тренувальний збір у Кончі-Заспі. Жовто-блакитні провели кілька контрольних матчів: із «Оболонню» — 0:2, «Борисфеном» — 3:2, ЦСКА — 1:1. Заключний поєдинок зіграють сьогодні з «Ворсклою».