UA / RU
Підтримати ZN.ua

П’ЄДЕСТАЛ ДЛЯ ТРЬОХ

Менше місяця залишається до початку чемпіонату світу з водних видів спорту, який пройде в японській Фукуоке...

Автор: Анатолій Рєдкий

Менше місяця залишається до початку чемпіонату світу з водних видів спорту, який пройде в японській Фукуоке. Після яскравих виступів українських плавців упродовж низки останніх років і олімпійського тріумфу харків’янки Яни Клочкової в Сіднеї від них чекають нових успіхів. Як же готуються спортсмени до запливів на світовому чемпіонаті?

Тріо провідних — Яна Клочкова, запорожець Денис Силантьєв і Олег Лисогор (Бровари—Київ) — взяли участь у популярних традиційних міжнародних змаганнях «Маре нострум», які відбулися в басейнах Барселони, Кане-ан-Руссійона (Франція), Рима та Монте-Карло. Результати українців вражаючі. Особливо, якщо врахувати, що вони суперничали з багатьма відомими майстрами.

На батьківщині знаменитої, але дещо зів’ялої футбольної «Барси», Клочкова порадувала двома перемогами у своєму улюбленому комплексному плаванні. Потім продублювала ці досягнення у Франції й Італії, причому майже кожного разу покращувала результати. У Монте-Карло Яна знову випередила всіх на 200-метрівці, але на дистанції вдвічі довшій поступилася китаянці. І все-таки виграла заплив на 200 м батерфляєм, причому з національним рекордом. Він виявився вже 51-м у яскравій біографії видатної спортсменки.

Гідно боровся з асами і брасист Лисогор, котрий виграв чотири запливи. Ну а хто вже воістину вразив, так це Силантьєв. «Містер батерфляй» відзначився п’ятьма перемогами на етапах, часом розділяючи успіх із головним конкурентом — шведом Ларсом Фроландером. Але в загальному заліку українець уже втретє виграв турнір.

Проте «Маре нострум» позаду. З першим віце-президентом національної федерації Андрієм Власковим розмовляємо про підготовку українців до світового чемпіонату й перспективи виступу на ньому. Співрозмовник лаконічний: у планах — комплект медалей. До Фукуоке відправляться вісім спортсменів. Крім Клочкової, Силантьєва й Лисогора — харків’янин Ігор Червінський, Ольга Мукомол (Біла Церква—Запоріжжя), луганчани Андрій Сердінов і В’ячеслав Ширшов, а також тернопільчанин Андрій Волинець. Критерій відбору був порівняно простим. Хто виконав досить високі нормативи на чемпіонаті країни, той і одержав путівку до Японії. Дехто з відомих майстрів домігся цього пізніше, але поїзд, на жаль, пішов... Примітно, що НОК попередньо оплатив участь українських плавців у чемпіонаті.

Поки згадана трійця змагалася в чотириетапному турнірі, Ширшов, Червінський і Сердінов готувалися в Болгарії, на середньогір’ї. Ця практика минулих років уже виправдала себе.

Національна федерація не забуває і про найближчий резерв. У зміни Клочкової та Силантьєва на черзі відповідальне випробування: на початку липня на Мальті пройде юніорська першість Європи. Туди поїдуть молоді українські плавці.