UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАПУГО, СТАНЬМО ДРУЗЯМИ!

Виявляється, папуги демонструють високі «розумові здібності», навряд чи поступаючись таким високорозвиненим представникам тваринного світу, як шимпанзе і дельфіни...

Автор: Алла Феофанова

Виявляється, папуги демонструють високі «розумові здібності», навряд чи поступаючись таким високорозвиненим представникам тваринного світу, як шимпанзе і дельфіни. Такого висновку дійшли учасники авторитетного форуму — конференції Американської ветеринарної асоціації. За їхнім твердженням, розумний птах здатний «опановувати складні інтелектуальні концепції, які нездатна опанувати навіть дитина у віці до п’яти років».

Таким чином, якщо вірити американцям, заяложений вигук «попка — дурень», повторювати який деякі господарі наполегливо навчають своїх пернатих друзів, не має нічого спільного з дійсністю (хоча, як стверджують психологи, яку установку суб’єкту даєш, таким він і виростає; утім, це стосується вже не лише папуг). Одна з учасниць конференції повідомила, що отримала разючі результати, проводячи дослідження власного папуги, купленого нею наприкінці 70-х. Як з’ясувалося, птах на ім’я Алекс пам’ятає назви 50 показаних йому предметів, знає кольори, здатний рахувати до восьми і навіть розрізняє такі поняття, як «різне» і «однакове». Алекс з успіхом здав традиційні іспити, які дослідники зазвичай змушують проходити приматів і дельфінів, і в низці випадків продемонстрував ще більш приголомшливі результати, аніж його брати по розуму.

Щоправда, як і люди, птахи далеко не завжди поєднують у собі гострий розум і янгольський характер. Експерти визнають: папуга зазвичай не мислить себе в ролі підлеглого, віддаючи перевагу посту головнокомандувача. Один психолог зазначив, що особисто знає сім’ї, де папуги командують усіма навколишніми — аж до німецьких вівчарок і догів.

Та коли вже хазяїн не полінується приділяти час своєму пернатому мешканцю і зуміє заслужити його любов, то він управі розраховувати на повне порозуміння. Папуги тонко відчувають перепади настрою, і нерідкими є випадки, коли людина, повернувшись додому не в найкращому гуморі, може почути від свого вихованця співчутливе: «Щось не так? Хочеш — допоможу?»

Мабуть, ця особливість також відіграє свою роль у тому, що останніми десятиліттями за зростанням популярності папуги випереджають у США інших домашніх тварин, навіть котів і собак. Вони ще не стали найпоширенішим видом сімейних улюбленців, але хто знає? Адже з папугою, на відміну від інших тварин, можна й поговорити.