UA / RU
Підтримати ZN.ua

Озирнися в гніві й у радості...

Ось уже понад десять років клубна першість Європи, що отримала статус «Ліги чемпіонів», залишається однією з найважливіших футбольних подій не тільки на континенті, а й в усьому світі...

Автор: Віталій Галинський

Ось уже понад десять років клубна першість Європи, що отримала статус «Ліги чемпіонів», залишається однією з найважливіших футбольних подій не тільки на континенті, а й в усьому світі. Видовищність і привабливість цих змагань ні в чому не поступиться своєю напругою європейському і світовому футбольним форумам. Адже в провідних командах Англії, Італії, Іспанії, Німеччини зібрані найбільші чарівники шкіряного м’яча.

Київське «Динамо» протягом останніх семи сезонів пробивалося в групову фазу Ліги чемпіонів. Були успіхи й більш вагомі, а в послужному списку біло-блакитних значаться перемоги над «Барселоною», «Арсеналом», «Реалом», «Баварією», «Байєром», «Андерлехтом» й іншими законодавцями футбольної моди останніх років.

Свій черговий похід у лігу найсильніших команд Європи динамівці почали поєдинком третього кваліфікаційного раунду проти турецького «Трабзонспору». У цілому надії на проходження турків грунтувалися на тому, що кияни зазвичай упевнено долали «турецький вал». Щоправда, викликав побоювання нинішній стан цілої групи динамівців. На старті 14-го чемпіонату України кияни поступилися вдома «Шахтарю», непереконливо переграли «Закарпаття», запам’яталися невеселою грою у виїзному поєдинку проти «Іллічівця». Проте запевняння вже екс-наставника «Динамо» Олексія Михайличенка напередодні київського матчу з турками в тому, що команда підійшла до першого матчу в чудовій формі, сприймалися журналістами з певною часткою сумніву. І як показав хід самої гри, побоювання з приводу подолання «турецького валу» мали під собою цілком реальний грунт.

Питання навіть не в тому, що звиклі перемагати на рідному стадіоні кияни поступилися супернику. У футболі ніхто не застрахований від поразок. Але програш від програшу різниться: гості за всіма статтями мали перевагу над господарями. Кияни, особливо в другому таймі, виглядали розгубленими, не готовими переломити хід поєдинку. 2:1 на користь «Трабзонспору» можна вважати великою удачею для господарів. Турки могли довести рахунок своїм забитим голам на стадіоні «Динамо» до непристойного.

Рішення керівництва «Динамо» уже наступного дня відправити Михайличенка у відставку виглядає цілком логічно. Функції в.о. головного тренера покладено на віце-президента клубу Йожефа Сабо. Серед найімовірніших претендентів на можливий тренерський контракт із біло-блакитними називають Анатолія Бишовця і Павла Яковенка. На мою думку, керівництву «Динамо» слід також уважно вивчити професійне досьє В’ячеслава Грозного, котрий добре зарекомендував себе за роки роботи в московському «Спартаку», «Дніпрі», болгарському «Левські» і київському «Арсеналі». Здається, буде великою помилкою запрошення закордонного спеціаліста. Такий навряд чи рахуватиметься з традиціями й особливостями очолюваної ним команди. Це у свою чергу призведе до повного забуття головних принципів, закладених Масловим, Севідовим, Лобановським.

У прекрасному стилі донецький «Шахтар» переграв у першому поєдинку солідний клуб «Брюгге» — 4:1. Перевага донеччан проглядалася спочатку фрагментарно, а в останні 20 хвилин поєдинку — беззастережно. Особливо гарним був третій гол у ворота бельгійців: Воробей у стилі слаломіста добрався до воротарського майданчика, розвівши голкіпера Бутіну і м’яч у протилежні кутки.

Динамівці, звісно, болісно відреагували на поразку, а донеччани, попри переконливий переможний результат, усе ж не перебувають у стані ейфорії. Одне слово, обидва українські клуби налаштовані в повторних поєдинках на такий результат, який дозволить їм взяти участь у груповому турнірі.