UA / RU
Підтримати ZN.ua

НОВИЙ КОСТЮМ КОРОЛЕВИ

Із швидкістю лавини зростає кількість стартів у провідних майстрів легкої атлетики. Поки що ще жодного разу всі вони не збиралися разом навіть на перших етапах серії Гран-прі...

Автор: Володимир Маєвський

Із швидкістю лавини зростає кількість стартів у провідних майстрів легкої атлетики. Поки що ще жодного разу всі вони не збиралися разом навіть на перших етапах серії Гран-прі. Але володарка, усіх існуючих титулів у потрійному стрибку Інеса Кравець, яка швидко набирає форму, вважає, що всі знаменитості зберуться разом у вічному місті Римі в останній день червня. А поки що вболівальники задовольняються ізюминками — виступом окремих видатних особистостей у бігу, стрибках і метаннях. Рекордів у класичній олімпійській програмі ще немає, але з кожним днем зростають кращі результати сезону, що наближається вже до тих вершин, які дозволяють сподіватися на олімпійські медалі.

Природно, що кандидати на олімпійські нагороди привертають найбільшу увагу, а серед них першість належить королеві спринту Меріон Джонс, яка вже неодноразово заявляла про свій намір боротися на Іграх у Сіднеї за чотири-п’ять золотих медалей. Поки що сумніватися в реальності її прагнень підстав немає, якщо не зважати на досить нестабільні стрибки в довжину, із її олімпійської «обойми». Днями в Юджині (штат Орегон) блискуча Меріон з’явилася на стадіоні в неймовірному світло-сірому комбінезоні з щільним каптуром на голові, що закриває вуха, — чи то щоб не змерзла, чи то для кращої обтічності голови і всього тіла. Одяг цей нагадував екіпірування кращих сучасних ковзанярів. Звичайно, Меріон Джонс може виграти в спекотному червні стометрівку навіть у дублянці, але експерименти перед Олімпіадою свідчать, мабуть, про деяку непевність у своїх силах можливої володарки безлічі медалей. А швидше за все, фірма «Найк» заплатила популярній спортсменці шалені гроші за появу на людях у костюмі зайчика під ялинкою. У будь-якому випадку, у новому одязі Меріон бігла не гірше, ніж у традиційних довгих трусах, і обігнала подруг-суперниць, показавши час 10,93 секунди. Цього разу вона вдало стрибнула й у довжину — на 6 метрів 97 см.

У Парижі стартували змагання «Золотої ліги», але навіть прийдешній джек-пот у 50 кілограмів золота для переможців не зміг залучити всю еліту світової легкої атлетики. Для досвідчених уболівальників головним у програмі був забіг на 800 метрів, у якому передбачалася зустріч непереможного датчанина Вільсона Кіпкетера з молодою 19-річною зіркою Юрієм Борзаковським. Кіпкетер був відсутнім, проте досвідченіші міттельштрекери не дозволили юному таланту зайвий раз відзначитися на фініші. Не можна не згадати й того, що блискучий середньовик Євген Аржанов тридцять років тому зумів без проблем увійти до світової еліти, тому що починав спортивну кар’єру як нападаючий футбольної команди радянського класу «Б». Він на повному серйозі казав, що, тільки навчившись штовхатися і протистояти поштовхам, можна перемагати на середніх дистанціях. Нині силова боротьба на доріжці стала ще більш жорсткою, і непідготовлений до цього атлет ризикує бути просто затоптаним суперниками. У даному випадку в Парижі Борзаковського сильно штовхнув кенієць Ноа Нгені, після чого Юрій виявився четвертим. Треба враховувати і те, що ставка лише на стрімкий фініш не завжди спрацьовує, — у Борзаковського дуже хороший особистий рекорд, але принаймні такий же або кращий мають не тільки Кіпкетер, а ще добрий десяток бігунів. Нині алжирець Саїд-Герні переміг із результатом 1 хвилина 46 секунд, що вважалося хорошим у часи Євгена Аржанова. До речі, в одинадцять видів програми «Золотої ліги» біг на 800 метрів у цьому сезоні не входить, це й обумовило відсутність багатьох грандів легкої атлетики.

Несподівано аж на сьомому місці виявився чемпіон світу із стрибків у висоту В’ячеслав Воронін, хоча переміг ще один росіянин — Сергій Клюгін, що подолав 2,31. Не можна не відзначити перемогу Тетяни Котової в стрибках у довжину над знаменитою італійкою Фіоною Мей, а результат Котової 7 метрів 04 сантиметри трохи поступається кращому в сезоні стрибку тієї ж Мей, зробленому місяць тому. У секторі для штовхання ядра з’явився американець Джон Година і відразу несподівано штовхнув його на 21,25, випередивши на 19 сантиметрів українця Юрія Бєлонога.

Киянка Жанна Пінтусевич була попереду на стометрівці — 11,09 секунди, здивувавши всіх новою короткою стрижкою. Схильна до переміни іміджу бігунка — француженка Крістін Аррон — виявилася лише сьомою.