Взимку та влітку на «City Vision»
З лютого у центрі Києва на Майдані Незалежності на великому екрані «City Vision» (розміром 10,5 x 7,2 м) розпочався показ туристичних відеоспотів «Відпочивайте в Україні». Кожен спот йде три хвилини і складається з відеоряду одного з туристичних об’єктів (заповідника, музею, парку) чи регіону у цілому, а також реклами. Щодня з ранку і до вечора на великому екрані демонструватимуться п’ять туристичних відеоспотів.
Окрім відеокартинки, на екрані можна буде прочитати цікаву пізнавальну інформацію про ці туристичні об’єкти, можливості відпочинку у різних регіонах України. Такі відеоспоти у центрі Києва демонструватимуться протягом усього 2003 року. Як зазначив генеральний директор Національної туристичної організації Віктор Безверхий, на екрані будуть представлені всі регіони України, у залежності від пори року.
Музеї, печери, каньйони
та винні маршрути
У березні з’явиться перша загальноукраїнська туристична карта України. На ній будуть відображені основні туристичні об’єкти, музеї, пам’ятки архітектури, заповідники, а також водні, пішохідні та лижні туристські маршрути. Окрім того, до карти включені природні об’єкти — скелі та каньйони, печери та водоспади, які відвідують туристи. Вперше на карті будуть позначені центри народних промислів та ремесел, яких в Україні близько 20, місця видатних археологічних знахідок, а також винні заводи, де туристи зможуть продегустувати вино. Для зручності автотуристів на карті виведені відстані між обласними центрами та показано основні автошляхи. Загальний тираж карти — 5 тисяч примірників. До комплекту входить також путівничок, де подана коротка інформація про основні туристичні об’єкти кожної з 24 областей України.
Обмін майновими люб’язностями
Російський уряд найближчим часом має намір визначитися із туристичною власністю, яка знаходиться на території Криму. За даними міністерства туризму та курортів Криму, на території півострова сьогодні знаходиться близько 70 об’єктів незавершеного будівництва — санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, що мають спірну російсько-українську власність, або ж є власністю Росії. Російська сторона збирається провести інвентаризацію всіх подібних об’єктів, аби достеменно знати, який об’єкт кому належить і скільки коштів у нього вкладено. Одним із варіантів залагодження спірних питань російська сторона пропонує обмін власністю — російською на території України та українською на території Росії.