БАГАТІ ГРОШИМА НЕ РОЗКИДАЮТЬСЯ
«Зрізані» преміальні у керівників англійського футбольного клубу «Манчестер Юнайтед», який не зумів досягти поставленої у минулому сезоні мети. 31 тис. фунтів стерлінгів «недорахувався» заступник виконавчого директора Девід Гілл. Проте він не дуже засмучений, позаяк одержав за минулий рік 290 тис. фунтів. Річний бонус Пітера Кеньона, який обіймає посаду виконавчого директора, скорочений усього на 2 тисячі й становить зараз 371 тисячу фунтів стерлінгів. Мартін Едвардс, котрий після відставки 1 серпня став просто директором, «покараний» на 23 тисячі. Однак усього (враховуючи преміальні) за іншими статтями Едвардс одержав 639 тис. фунтів стерлінгів.
Ці дані поширені в щорічному звіті найбагатшого клубу світу. Скорочення преміальних, які базуються насамперед на прибутках від продажу прав на телетрансляцію, викликано неучастю «червоних дияволів» у розіграші Кубка Англії, який вони «проміняли» на чемпіонат світу серед клубів у Бразилії. Внаслідок цього «Манчестер Юнайтед» провів менше домашніх матчів, що принесло скорочення прибутків від продажу квитків на стадіон «Олд Траффорд».
БЕЗ ЛІЦЕНЗІЇ І ВІАЛЛІ НЕ ТРЕНЕР
Джанлука Віаллі, котрого у вересні звільнили з посади головного тренера «Челсі», ще й досі не має ліцензії УЄФА, яка дає право повноцінно займатися тренерською роботою. Саме її він хоче тепер одержати, тому й записався в Англії на тренерські курси.
«Спочатку Віаллі пройде першу стадію навчання, взимку-навесні. Якщо все складеться вдало, то в червні він запишеться на другу. Лише після закінчення цих двох курсів Віаллі одержить можливість претендувати на ліцензію, — заявив прес-секретар англійської асоціації футболу Адріан Бівінгтон. — Нині 36-річний Віаллі не може тренувати клуб Серії А. Для цього йому потрібна тренерська ліцензія УЄФА або її італійський еквівалент, а в нього немає ні першого, ні другого».
КРИВАВИЙ СЛІД «ШТАЗІ»?
За повідомленням прес-служби Міністерства юстиції Німеччини, правоохоронні органи починають нове розслідування обставин справи східнонімецького футболіста Лютца Айгендорфа, який 1979 року втік до ФРН і через чотири роки загинув в автокатастрофі за нез’ясованих обставин.
Як заявила прес-аташе Міністерства юстиції Аня Тешер, слідча група одержала нові дані, відповідно до яких можна зробити припущення, що в цьому випадку йдеться про вбивство, причому організоване таємною поліцією НДР — «Штазі».
Напередодні футболіст «Гамбурга» Томас Долль, як і Айгендорф, виходець зі Східної Німеччини, заявив представникам берлінського поліцейського управління, що 1988 року, напучуючи збірну НДР перед виїздом на поєдинок у ФРН, шеф «Штазі» Еріх Мільке натякнув футболістам на випадок із Лютцем і сказав на завершення своєї промови: «Сподіваюся, що всі ви повернетеся додому й нам не доведеться оплакувати ще одну втрату».
ЗА ТРЬОМА МІЛЬЙОНАМИ
Володимир ВАСИЛЬЄВ
У Делі почалися треті шахові перегони за звання чемпіона світу й за частинами трьохмільйон- ного призового фонду, який розподілятимуть відповідно до досягнень на кожному етапі. Знову нокаут- система, де шахіст, програвши в мікроматчі, вибуває, а переможець з палаючими очима рветься далі до принадної чемпіонської вершини. Перший раунд тривав три дні, у ньому виступили 72 чоловіки та 56 жінок. Переможений тут одержував 6 тисяч доларів. У першому раунді, а також у наступних до п’ятого включно учасники грають дві партії — по одній на день, і день передбачено на додаткові бліц-партії для виявлення переможця при нічийному результаті перших двох зустрічей.
Поки що українські учасники й учасниці першого раунду провели свої зустрічі без поразок. У жінок Наталія Жукова, Ганна Затонських і Тетяна Василевич обійшлися навіть без нічиїх, у чоловіків Руслан Пономарьов зіграв унічию з в’єтнамцем Чен Хай Дао, а Володимир Баклан — із хорватом Іваном Зайя. Олександр Онищук чорними переміг шведа Євгена Агреста.
Відразу з другого раунду почнуть боротьбу 28 найсильніших за рейтингом гросмейстерів, серед яких і наш Василь Іванчук.