АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО — В ТРІЙЦІ КРАЩИХ
Вийшов у світ один із останніх у нинішньому році номерів France Football, у якому опубліковано підсумки референдуму «Золотий м’яч»-2000. Кращим футболістом Європи журналісти 51 країни визнали найдорожчого на сьогодні гравця світу, лідера мадридського «Реалу» і національної збірної Португалії Луїша Фігу. Він набрав 197 балів. Другим став півзахисник туринського «Ювентуса» і збірної Франції Зінедін Зідан (181). Третє місце, як і торік, посів українець Андрій Шевченко (85). Набрати більше балів нашому співвітчизникові завадило те, що нападаючий італійського «Мілана» і національної збірної України не брав участі в фінальній частині чемпіонату Європи. Залишається сподіватись, що наша збірна команда проб’ється у фінальні змагання чемпіонату світу і наступного разу зійде зірка Андрія.
БУДЕ ЄВРОЛІГА?
Незважаючи на негативну реакцію УЄФА, одинадцять ініціаторів створення Євроліги мають намір втілювати свою ідею в життя. Голландські «Аякс», «Фейєноорд» і ПСВ «Ейндховен», бельгійські «Андерлехт» і «Брюгге», датські «Брондбю» і «Копенгаген», португальські «Бенфіка» і «Спортинг», шотландські «Селтік» і «Глазго Рейнджерс» не хочуть перебувати на других ролях у найпрестижніших європейських турнірах і бажають грати в новоствореній міжнародній лізі. Але нещодавно УЄФА виступила із різкою критикою цього задуму, запропонувавши футбольній Європі свої «10 заповідей», за якими і будуть організовуватися євротурніри. У відповідь бунтарі виступили зі спільною заявою, у якій, зокрема, говориться: «Ми серйозно сумніваємося, чи сумісні 10 запропонованих принципів із європейським законодавством. УЄФА взяла на свої плечі важку ношу. Замість того, щоб запропонувати альтернативу нашому проекту, Європейський футбольний союз випустив 10 принципів, які тільки ускладнюють пошук виходу із ситуації, що склалася».
ПОНАДНОРМОВІ ДЛЯ ФУТБОЛІСТІВ?
Багато клубів у Бразилії не зможуть дозволити собі проводити матчі у вихідні дні і пізно ввечері, якщо гравці доможуться права на виплату понаднормових. Одразу декілька футболістів подали позови в суд на свої команди, вимагаючи додаткової плати за участь у матчах, що відбуваються «у неробочий час». «Футболісти нічим не відрізняються від інших найманих робітників», — переконаний у своїй правоті Уїлсон Піацца, який очолює Федерацію асоціацій професіональних спортсменів Бразилії. За його словами футболісти, як і інші працівники, мають за місцевим законодавством право на додаткові виплати у тому випадку, якщо працюють більше, ніж 44 години на тиждень, уночі, по вихідних або у свята. Це питання підняв декілька місяців тому гравець «Санта Крус» Даріу. Щоправда, позов більш ніж на 100 тисяч доларів він адресував «Греміо», за який грав раніше. Колишні господарі Даріу готові вирішити це питання полюбовно. Але проблема залишається, оскільки у трудових судах Бразилії знаходяться ще 15 подібних позовів.
Цікаво, скільки мали б одержувати футболісти за матчі, що починаються близько десятої години вечора за київським часом?
НЕ ВГАМУВАЛИ ПРИСТРАСТЕЙ
Після деякого затишшя сумновідомі британські футбольні фанати в минулі вихідні знову нагадали про себе. Нічийний результат суботнього дербі команд англійської першої ліги «Шеффілд Юнайтед» — «Шеффілд Уенсдей» не влаштував найрадикальніших прихильників клубів-антагоністів, які після матчу в жорстокій бійці взялися з’ясовувати стосунки.
У бешкеті, який стався в самому центрі міста, як повідомляє поліція, брали участь приблизно 300 чоловік. Горе-вболівальники, окрім кулаків, застосовували й пляшки, кухлі, камені тощо. Прибулим на місце бою силам правопорядку вдалося зупинити насильство, заарештувавши при цьому три десятки «бійців».
За подібним же сценарієм розгорталися події в місті Бернлі. Фани місцевої команди після матчу відправилися на вокзал і розгромили потяг, що їхав на Блекберн із представниками суперника. До речі, коли в 1983 році ці команди грали в Блекберні, туди приїхали шанувальники «Бернлі» й улаштували на стадіоні «Евуд Парк» потужне піротехнічне шоу, яке ледве не стало причиною пожежі.