UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАВЧАННЯ В КЛАСІ «А»

Сезони в дзюдоїстів традиційно розпочинаються з крупної серії міжнародних турнірів класу «А». Нині, напередодні травневого чемпіонату Європи, їх відбудеться дев’ять, у різних містах Старого Світу...

Автор: Анатолій Гущин

Сезони в дзюдоїстів традиційно розпочинаються з крупної серії міжнародних турнірів класу «А». Нині, напередодні травневого чемпіонату Європи, їх відбудеться дев’ять, у різних містах Старого Світу. Ці змагання відомі не лише кількістю учасників (організатори часом навіть обмежують її, оскільки на татамі виходить до 400 атлетів!), а і винятково сильним складом. До назв турнірів у Мюнхені та Парижі офіційно навіть додають префікс «супер». Завсідники цих змагань і українці. І як же проходить навчання в класі «А»?

Головна мета — успішна підготовка до європейського чемпіонату. І хоча прийнята цільова комплексна програма розвитку виду на чотириріччя, як розповів провідний фахівець Держкоммолспорттуризму Володимир Походенко, відразу ж довелося зіштовхнутися із серйозними проблемами. У згаданих турнірах проходить перевірку група кандидатів до національної команди. Проте через відсутність коштів довелося відмовитися від централізованих зборів. Більш того, до Будапешта, Мюнхена й Праги атлети їздили за свій рахунок. І лише виступ у Варшаві профінансував держкомітет. Однак про участь у всіх дев’яти турнірах не можна було й мріяти. Проте тренери та їхні підопічні далекі від песимізму.

Початок виявився скромним: дніпропетровець Валентин Греков був третім у Мюнхені, а його донецький тезко Русляков — другим у Будапешті. А ось до Праги їздив склад солідніший. Тут перемогли Греков і херсонець Муса Настуєв. Киянка Анастасія Матросова та дніпропетровець Ренат Мірзолієв стали другими. «Бронза» в киянина Геннадія Бєлодєда. І він же потім переміг у Варшаві, де ще три українці піднялися на п’єдестал.

Важливі не лише медалі. Хоча вони й нелегко дістаються, особливо коли в категорії виступає по 30 учасників. Не менше корисні й збори, які проходять відразу по закінченні згаданих турнірів. І на них українці мають прекрасну можливість спільних тренувань із сильними світу цього. Ну а як засвоїли цю науку, покаже вже європейський чемпіонат у Парижі.

Відсотків на 70, стверджує Володимир Походенко, визначилися з чоловічою та жіночою
командами. До них увійдуть лише реальні претенденти на медалі та високі місця. Чоловічий склад на відміну від жіночого, швидше за все, буде повним. А ось бронзовий олімпійський призер Руслан Машуренко в Парижі не виступить. Він має брати участь лише в липневому чемпіонаті світу, який відбудеться в Мюнхені.