UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАУКА ДЛЯ ДЕБЮТАНТА

Завтра у Франції завершиться чемпіонат світу з гандболу серед чоловіків. Збірна України, що висту...

Автор: Анатолій Гущин
{Фото Миколи БОЧКА}

Завтра у Франції завершиться чемпіонат світу з гандболу серед чоловіків. Збірна України, що виступала в групі «D», після поразок від словенців і росіян перемогла команди Тунісу — 24:18, Саудівської Аравії — 28:17 і Норвегії — 31:22. Посівши друге місце, вона вийшла в 1/8 фіналу. Дебютант подібних змагань виконав завдання-мінімум, яке має стати хорошою наукою для майбутніх успіхів. Потім українці зустрілися зі збірною Хорватії, олімпійським чемпіоном Атланти і добились сенсаційної перемоги — 37:34. А от у чвертьфіналі з неодноразовими чемпіонами світу і Европи шведами нашим сил не вистачило і вони поступились — 20:34.

Віддамо належне підопічним Владислава Циганка. Осічки на старті групового турніру в Дюнкерку не вибили їх із колії. Команда впевнено, своїми руками — у прямому й переносному значенні — проклала дорогу в 1/8 фіналу. Чимось українцям допомогли і невдачі суперників. Бо вже після другого туру в Дюнкерку все змішалося. Тунісці, третя команда Африки, переконливо переграли норвежців. Словенці ж, двічі перемігши, більше не взяли жодного очка і достроково поїхали додому...

Українцям довелося добряче потрудитися, щоб зломити опір збірної Тунісу, котра прогресує від гри до гри. Тільки в другому таймі активні й умілі дії Олега Великого, Юрія Костецького, Віталія Ната і їхніх партнерів принесли успіх. Надійно відстояв у воротах Євген Будко.

Матч із Саудівською Аравією нагадував досить легку прогулянку. До перерви суперник ще більш-менш гідно протистояв українцям, а потім голи в його ворота посипалися як із рогу достатку. Блискуче виступив В’ячеслав Лочман — 9 голів.

Приблизно за тим же сценарієм проходила зустріч із норвежцями. Результативно атакували ті ж Великий, Костецький і Лочман. Добре підтримував їх Юрій Петренко. А незадовго до фінального свистка скандинави неабияк потішили глядачів. Їхній голкіпер пішов уперед, допомагаючи нападаючим. І в осиротілі ворота влетіло три м’ячі поспіль. Зазначу, що норвежці напередодні зовсім несподівано зіграли внічию з росіянами, віддавши в тому матчі дуже багато сил.

* * *

Тепер про Лігу чемпіонів, де виступають київські спартаківки. Після першого кола в групі «D» вони опинилися приблизно в тій же ситуації, що й чоловіча збірна України на старті світового чемпіонату. Три зустрічі — жодного очка! Потім підопічні Андрія Портного вдома грали з іспанською «Мілар-л’Еліаною». Потрібно було вирішити відразу два завдання: й неодмінно перемогти, і обов’язково домогтися переваги більш аніж у два м’ячі. Бо на Піренеях спартаківки поступилися — 30:32. Що ж, впоралися. Виграли з рахунком 30:25, і з’явилися поки ще невеликі надії на вихід у чвертьфінал. Для цього необхідно посісти місце, не нижче за друге. Однак до гри спартаківок можна пред’явити ще чимало претензій.

Початок зустрічі був рівним. Потім господині налагодили таки гострокомбінаційні дії. Марина Вергелюк (у її активі 13 голів) справно забивала і з гри, і з пенальті. Лідера активно підтримувала Оксана Сакада. Та й суворіше українки опікали ударне тріо в складі двох Наталь — Медвед і Морськової та Христини Гомес. Хоча тезки і цього разу закинули чимало м’ячів. Але Гомес практично залишилася в тіні.

Ближче до перерви киянки повели в рахунку — 13:8. Тут і розвинути б успіх. Але кілька разів схибила в передачах Ганна Сюкало — і вже 14:13.

Після відпочинку в гостей виділялася тільки Морськова. Та все ж іспанкам удавалося стримувати суперника. Тут недоречно кілька разів схибила, завершуючи флангові атаки, Олена Яценко. Але варто їй налагодити приціл — і вдвох із Вергелюк вони закидали дуже важливі голи. В ендшпілі ж «Спартак» уже не випустив з рук досягнутого.

У цій же групі люблінський «Крим» зі Словенії завершив унічию зустріч у Дьєрі з угорським «Грабопластом» — 21:21. Після чотирьох турів у «Крима» 6 очок, у «Мілар-л’Еліани» і «Грабопласта» по 4 і «Спартака» — 2. Десятого лютого киянки зіграють у Любляні.