Служба Gallup опублікувала результати цікавого дослідження: жителі 29 європейських держав оцінили, як до них ставляться начальники. Як з’ясувалося, західні європейці схильні вважати, що керівники на них дивляться як на партнерів. Жителі колишніх соціалістичних країн здебільшого відзначають, що на їхніх роботах править бал авторитарна корпоративна культура, коли начальники на своїх підлеглих дивляться зверхньо.
У цілому партнерська атмосфера в бізнес-структурах більш властива країнам із вищим рівнем доходу. У Росії, Україні, Білорусі, Молдові, Естонії, Латвії, Словаччині, Словенії та Польщі більшість начальників — авторитарні лідери. Румунія виявилася єдиною постсоціалістичною державою, в якій прищепилася «партнерська» корпоративна культура, сформована на Заході.
Дослідження засвідчило: в інтересах бізнесу, щоб стосунки менеджерів та їхніх підлеглих визначалися на рівні рівноправних партнерів. У таких колективах свою роботу люблять 87% опитаних (там, де начальство авторитарне, цей показник становить 69%). Там, де «влада» і «народ» рівноправні, 78% працівників намагаються докладати максимуму зусиль до досягнення успіху. В «авторитарних» колективах — тільки 59%. У «рівноправних» структурах 64% працівників намагаються підвищувати свою кваліфікацію, в «авторитарних» — 40%. Там, де панують партнерські стосунки, 92% працівників упевнені, що начальство дослухається їхньої думки. В «авторитарних» колективах так вважають 62%.
Washington ProFile