Стежити за модою на професії потрібно значно пильніше, аніж за довжиною спідниць чи формою каблука. Особливо, якщо в родині росте дитина. Устежиш за тенденцією, отже, зможеш допомогти своєму чаду правильно обрати фах, який його й нагодує, і напоїть. Справа ця нелегка, тож скористаємося порадами спеціалістів Російської академії прогнозування.
Якщо зараз вашим дітям 10—14 років
У 2003—2005 роках різко зросте потреба в хіміках, біологах і біохіміках (хоча сьогодні ці фахи не найпрестижніші). Тобто ваша дитина цілком встигне до вказаного часу почати освоювати одну з цих професій.
Одна з причин очікуваного сплеску популярності цих професій у тому, що сільське населення стане ще активніше, ніж зараз, перебиратися в міста. Хімікам і біологам доведеться помудрувати над тим, із чого споруджувати будинки для нових городян, як їх прогодувати і що робити з харчовими відходами (поки 30% їжі ми спокійно викидаємо у відро для сміття). Всіма цими складними процесами потрібно буде керувати, а отже, у пошані виявляться висококваліфіковані управлінці.
Якщо малюку від 2 до 9 років
До 2008—2015 років (коли ваші діти вже будуть навчатися у вузах) лідируватимуть спеціалісти в лісовому господарстві, папероробних виробництвах, а також енергетиці — ці виробництва дуже енергоємні. Народ до того часу порозумнішає і почне будувати житло (знадобляться будівельники!) в основному з дерева (бетонні чудовиська, що відслужили свій термін, уже зараз не знають куди подіти). Берегти і використовувати на благо людини будуть кожне спиляне дерево.
Якщо крихітці менше двох років
У 2015—2018 роках усі паркани будуть обклеєні такими оголошеннями: «Потрібні фахівці з моніторингу та управління навколишнім середовищем». Звучить дивно, але ідея корисна: не хочемо остаточно занапастити Землю, отже, повинні вивчати і задовольняти усі її потреби. Це й робитимуть вказані фахівці. А заодно потурбуються про те, щоб позбавити міста звалищ і смітників.
Тоді ж нарешті почне розвиватися і медицина. За прогнозами, вона буде не стільки лікувати, скільки запобігати хворобам. А отже, навчатимуть студентів-медиків зовсім не так, як тепер.
Це, звісно, не означає, що фахівці решти професій залишаться без роботи. Але знайти собі застосування їм буде тяжче.
Психологи радять:
— якщо ви хочете, щоб ваша дитина стала артистом, просто дозвольте їй частіше клеїти дурня: пародіювати знайомих людей, вдавати тварин тощо;
— якщо ви вважаєте, що малюк повинен стати математиком, не кваптеся розв’язувати з ним рівняння чи зубрити таблицю множення. Головне — це сформувати в нього уявлення про число як таке. Корисно навчати малюка визначати об’єми, рахувати гроші, орієнтуватися в розмірах взуття. Якщо на момент вступу до школи він правильно відповідатиме на запитання: «Що важче — кілограм пуху чи кілограм свинцю», то з математикою в нього не буде проблем;
— вирішивши виростити поета, митця чи композитора, запам’ятайте головне правило: малюка потрібно хвалити! Тільки тоді він полюбить творчість.